BOŽSKÉ ROUGE G OD GUERLAINU

04.02.2019

Znáte rtěnky řady Rouge G od Guerlainu? Ne? Tak to na ně určitě mrkněte, na krásky. Jedná se o rtěnky, u kterých si vyberete odstín rtěnky a pak si k němu vyberete obal. Takže si můžete namíchat vlastní kombinaci odstínu rtěnky a obalu. Rtěnka a obal se prodává zvlášť, takže když vypotřebujete rtěnku, tak si obal necháte a koupíte si jen novou "náplň", třeba tentokrát v jiném odstínu. Ale ty obaly.. Ty jsou! Jsou to nejkrásnější obaly rtěnek, co jsem kdy viděla. Co si budeme povídat, i obal prodává a obal těchto rtěnek je jednoduše nádherný. Obaly jsou velmi bytelné a mají v sobě zabudované zrcátko a to jak normální tak zvětšovací. 

V České republice si můžete vybrat ze 14 odstínů rtěnky a z osmi druhů obalů. Guerlain ale vyrábí mnohem více druhů obalů a odstínů rtěnek, jak jsem viděla v Sephorách v Turecku a v Itálii. V České republice máme ale omezenou nabídku, která se prý bude v budoucnu měnit. Některé odstíny a obaly zůstanou ve stálém prodeji, něco jsou limitky a ty se právě budou obměňovat. Rtěnky se dají koupit v Sephoře a rtěnka stojí 850 Kč a obal 460 Kč. 

Já vlastním odstín N62 Antique Pink, který mám v obalu Miami Glam a odstín N70 Bright Pink, který mám zase v obalu Wild Jungle. 

Oba odstíny jsou naprosto nádherné, N62 je takový přirozený růžový odstín, který musí slušet podle mě každému. N70 je zase taková zářivě korálová, díky které vaše rty nikdo nepřehlédne. Pokud někdo nemá rád výrazné rty, tento odstín nebude pro něj. 

Co se týká samotného obsahu, tak je to takový ten typ hydratační rtěnky, která vám určitě nevydrží na rtech celý den, ale zase vám poskytuje určité pohodlí. Na rtech je příjemná a opravdu rty hydratuje. Sice ne příliš moc, ale ani málo. Je to takový zlatý střed. Protože rtěnka hydratuje, nemá matný finiš, ale takový lehounce lesklý, který vypadá zdravě. Pigmentace je dobrá, hlavně u toho korálového odstínu. Je to dobrá rtěnka, ale popravdě? Kdyby k ní nebyl ten obal, tak za ty peníze sama o sobě nestojí. Takovéhle příjemné hydratační rtěnky má například i Nyx nebo Rimmel a stojí 4 x méně. Ale ten obal ji vyzdvihuje na úplně jinou úroveň, takže já nelituji ani jedné koruny, rtěnky za to opravdu stojí.