CARMEX - BALZÁM NA RTY

18.01.2019

V minulosti jsem slyšela spoustu chvály na balzám na rty Carmex, tak jsem si říkala, že ho také vyzkouším. Já hodně trpím na vysušené rty a potřebuji opravdu výživné balzámy, jen tak mi něco nestačí a protože je Carmex tak chválený, tak jsem vyrazila na nákupy. Dívala jsem se po Carmexu ve více drogeriích, ale nikde jsem na něj nenarazila. Je možné ho ale zakoupit online na více e-shopech s kosmetikou. Já tentokrát objednávala na Notinu a tam byl za asi 90-100 Kč. 

Co se týká obalu, tak ten není nic moc. Rozhodně s ním nikde neuděláte žádnou parádu, když ho vyndáte z kabelky. Ve složení je parafín a vazelína, což mě příliš nenadchlo. Protože kdo ví, jestli tedy není Carmex účinný jen v krátkodobém měřítku a v dlouhodobém měřítku by moje rty byly ještě více vysušené. 

Když jsem poprvé nanášela balzám na rty, až jsem se lekla. Je to spíš tužší mast než vyloženě nějaký tekutý balzámek. Při kontaktu s pokožkou se ale rychle zahřeje, začne "tát" a už se roztírá hezky a rozetřete ho v pěknou jednolitou vrstvičku. Vůně Carmexu je taková zvláštní, je v něm cítit mentol, ale i z něj cítím trochu takový chemický lékárenský odér. Co se týká chuti, když si náhodou olíznete rty, tak ta je děsná a doporučuji se olizování rtů okamžitě odnaučit :-). Carmex na rtech trochu brní, pálí a díky tomu vám rty trochu natečou a vypadají mladší a plnější. Na vysušené rty je Carmex ale opravdu skvělý. Nejenomže rty vypadají dobře, zdravě a plně, ale jsou skvěle hydratované, suchá místečka okamžitě zmizí a výdrž Carmexu je neuvěřitelná. Stačí ho nanést tak třikrát za den a celý den máte rty pěkně hydratované, jemné a naducané. 

Za mě mohu Carmex určitě doporučit, na vysušené rty je super, udržuje rty hydratované a vláčné. Určitě je Carmex chválený právem a je to opravdu skvělý balzám.