A CO JE TVŮJ FAKTOR? RECENZE BÁZE POD MAKEUP A MAKEUPU FACEFINITY OD MAX FACTOR. 

25.03.2020

Ten čas tááák letí a už zase uplynuly tři týdny od posledního článku. To si člověk říká, že to snad fakt nemůže být možný :-). Každopádně dnes bych se chtěla pověnovat makeupu a bázi Facefinity od Max Factor.

Podkladová báze pod makeup Max Factor Facefinity

Tahle báze mi přijde poměrně fajn. Je určena pro všechny typy pleti, má SPF 20 a celkem dobře hydratuje pleť, což velmi oceňuji. Navzdory SPFku neucpává póry a nemám pocit, že by se moje pleť pod bází dusila. Občas mám s přípravky, které obsahují SPF, problém a nedělají mé pleti dobrou službu, často mi po nich vyskočí pupínky, ale s touto bází naštěstí tento problém nemám. 

Báze je bílá, ale po rozetření na pleti zprůhlední, takže není vidět. Je transparentní. Je to vlasntě stejný efekt jako když nanášíte krém. Asi i proto tak dobře hydratuje a dobře připravuje pleť na nanesení makeupu, protože její konzistence se hodně podobá krému (samozřejmě ne zcela). Báze celkem rychle zasychá, takže je třeba pracovat rychle a makeup nanášet okamžitě. Pokud nechám bázi déle zasychat, všimla jsem si, že makeup už nelze rovnoměrně rozetřít a mohou vznikat šmouhy nebo fleky. Když nanáším makeup okamžitě, roztírá se bez problémů. Báze trochu zmatňuje, naštěstí ne moc, řekla bych, že zmatňuje tak akorát. Nebo alespoň tak akorát pro moji pleť. Pro někoho s mastnější pletí by se zmatňující účinek možná mohl zdát nedostačující. Mě to vyhovuje tak, jak to je, protože příliš zmatňující báze nemám ráda, mojí pleti nevyhovují. Facefinity báze také celkem vyplňuje póry a vyhlazuje vrásky, ale opět - ne moc. Jsou báze, které vyplňují vrásky a póry lépe, například Satin Base od Dermacolu. Ačkoliv ta zase obsahuje větší množství silikonů a jak víme, tak není úplně vhodné takovou bázi používat dennodenně. Já osobně Satin Base zbožňuji, ale nepoužívám ji každý den, střídám to s jinými bázemi, teď momentálně s touto od Max Factor. Co se týká výdrže makeupu s Facefinity bází, tak mi výdrž makeupu přijde stejná jako s jakoukoliv jinou bází, nemyslím si, že by s Facefinity bází byla výdrž makeupu nějak výrazně delší. Jako jasně, že když použiji makeup bez jakékoliv báze, tak je výdrž makeupu kratší než s použitím této báze. Ale pokud použiji tuto bázi nebo třeba již zmiňovanou Satin Base, tak nepozoruji žádný rozdíl ve výdrži makeupu. 

Abych to celkově shrnula, tak báze mi přijde fajn, s mojí pletí si sedla a vyhovuje mi. Cena mi přijde úměrná ke kvalitě (stojí něco přes 300 Kč, pokud si dobře pamatuji). Ráda bázi dopoužívám, ale upřímně? Znovu si ji už asi nekoupím. Ta báze je sice dobrá, ale není tak skvělá, abych si ji pořídila znovu. 

Makeup Max Factor Facefinity

Makeup mám v odstínu 60 Sand a odstín jsem trefila dobře, ten mi sedí. Je ale zajímavé, že u makeupu Healthy Skin Harmony taktéž od Max Factor mi ten samý odstín (60 Sand) nesedí, je příliš tmavý. Takže to jsem nějak nepochopila, předpokládala jsem, že když je název odstínu totožný, tak že i odstín bude totožný a díky tomu jsem si pořídila Healthy Skin Harmony v odstínu, který mi nesedí a musela jsem si pak objednávat jiný. No, tak to byla taková vsuvka, o tomto makeupu zase až příště a teď se pojďme vrátit k Facefinity makeupu. 

Tento makeup kombinuje 3 produkty v jednom - bázi, makeup a korektor. Báze má pleť hydratovat, makeup sjednotit tón pleti a korektor zajistit vyšší krycí schopnost. Nápad je to asi dobrý, ale já si myslím, že jak je něco 3 v 1, 5 v 1 nebo až 8 v 1, tak to prostě nemůže nikdy fungovat tak dobře jako když použijete jednotlivé produkty. To samé platí i u tohoto makeupu. Sice jsem slyšela spoustu pochvalných recenzí (kvůli nim jsem si Facefinity makeup pořídila), já z něj bohužel ale zase tak moc nadšená nejsem. Mojí pleti příliš nevyhovuje, řekla bych. Těsně po nanesení Facefinity makeupu moje pleť vypadá vysušeně, bez života a nevypadá vůbec přirozeně. Na to, že krycí schopnost mi nepřijde nijak mega úžasná, tak je makeup na pleti hodně vidět a přijde mi, že nedokáže splynout s pletí. Krytí se dá sice navrstvit, ale je to dost vidět. Je tedy pravda, že si makeup po chvíli sedne (na můj vkus po celkem dlouhé chvíli) a pak už nevypadá pleť tak vysušeně a nepřirozeně jako na začátku, ale stejně. Jsou makeupy, co si s mojí pletí rozumí lépe a i déle vydrží. Tento makeup není voděodolný a jeho výdrž je průměrná, rozhodně nevydrží celý den bez opravy, vydrží tak 4-5 hodin, což je na mě málo. Vzhledem ke spoustě kladných recenzí na tento makeup si nemyslím, že by Facefinity makeup byl nějaký otřesný tragický produkt, jen si prostě očividně s mojí pletí nesedl. Stejně jako u té báze mi přijde, že je tento makeup spíše vhodnější pro mastnější typ pleti než mám já. Já mám pleť normální až sušší a nemám ani T-zónu. Pokud i vám makeup nesedl, tak budu ráda, když mi to dáte vědět a já budu hned klidnější, že nejsem jediný exot, kterému tento makeup nesedl :-).