DERMACOL ROZJASŇUJÍCÍ PALETKA - RECENZE A FOTKY

15.11.2019

Když jsem poprvé viděla paletku Multi-purpose Brightening Palette od značky Dermacol, tak jsem si říkala: "wow, tak tu musím mít". Obal paletky je naprosto překrásný, opravdu luxusní. Je v krásné zlaté až rosegold barvě a v přední části má takovou průhlednou část, kde se přesýpají třpytivé částečky a lesklá srdíčka. Obal je velmi bytelný a když ho otevřete, tak vnitřek je také celý zlatý a v jednotlivých pudrech jsou vyražená malá srdíčka. V paletce je také zrcátko. Jako napohled je to opravdu něco wow a je to nejhezčí obal, co kdy Dermacol měl u nějakého svého produktu. 

Co se týká produktu samotného, tak z něj jsem nejdříve nadšením neskákala. Paletka má dle popisu obsahovat bronzer, tvářenku a dva rozjasňovače. Na můj vkus ten "bronzer", co je v paletce, obsahuje příliš mnoho zlatých třpytek a je opravdu hodně lesklý, takže já bych ho spíše nazvala rozjasňovačem na tmavší tón pleti než bronzerem, ale ok, je to tedy bronzer. Vybronzovat se s ním pleť ale opravdu nedá. Na bronzování je díky vysokému obsahu třpytek příliš světlý a lesklý - odstín můžete vidět na swatchi. Jak sami vidíte, na bronzování se opravdu nehodí, že je to spíše rozjasňovač. Já jsem ho použila dvakrát a to normálně jako rozjasňovač a byl mi celkem dobře. To i přesto, že už nejsem ani příliš opálená. Další dva rozjasňovače jsou moc hezké a mají zajímavé barvy. Ten vpravo nahoře je takový zlatý až mírně do bronzova, opravdu hezká barva a ten vlevo dole je růžový, ale s výrazným leskem do zlata. Ten vypadá hodně neotřele a tuto barvu jsem si oblíbila nejvíce ze všech tří odstínů rozjasňovačů, co jsou v paletce a používám tento odstín nejčastěji. Co se týká tvářenky, tak to je takový pěkný růžový studený odstín. Myslím, že může sedět téměř komukoliv a že se hodí téměř ke každému líčení. Vypadá velmi přirozeně, takové to: moje líčka, ale trochu lepší a hezčí. 

Zleva: tvářenka, rozjasňovač vpravo nahoře, rozjasňovač vlevo dole a "bronzer"
Zleva: tvářenka, rozjasňovač vpravo nahoře, rozjasňovač vlevo dole a "bronzer"

Pudry v paletce jsou celkem pevně slisované, díky tomu se pracně nanáší štětcem. Pokud pudry nanáším štětcem, musím hodně namočit štětec a nanést alespoň čtyřikrát. I přesto je výsledný efekt na tvářích velmi nevýrazný a přirozený. Ale tak pro decentní denní look proč ne. Ale na mě je to málo. Takže jsem si říkala po prvních dvou použití, že tahle paletka asi nebude nic pro mě a bylo mi to líto, protože ten obal, že jo. Pak jsem se ale na webu Dermacolu dočetla, že pro výraznější efekt je třeba nanášet namokro. Aha. Takže jsem při dalším použití štětec nejdříve přestříkala fixátorem a nanášela vlhkým štětcem a efekt byl mnohem lepší. Při dalším použití jsem to ještě dotáhla k dokonalosti tím, že jsem rozjasňovač nanesla navlhčeným beautyblenderem a to už bylo konečne ono. Od té doby nanáším pudry z této paletky jen a pouze beautyblenderem. Docela jsem si oddychla, už jsem totiž začínala být naštvaná, že jsem se nechala nalákat na krásný obal a že jsem vyhodila peníze za nefunční paletku. Při nanášení beautyblenderem jsou rozjasňovače pěkně výrazné, metalické, mají krásné barvy a celodenní výdrž, takže já jsem s paletkou maximálně spoko a mohu ji vřele doporučit. Paletka stojí 499 Kč a dá se koupit v Dermacolu.

Rozjasňovač nanesený štětcem.
Rozjasňovač nanesený štětcem.
Rozjasňovač nanesený navlhčeným beautyblenderem.
Rozjasňovač nanesený navlhčeným beautyblenderem.