ESSENCE INTO THE SNOW GLOW PALETKA

22.01.2019

Dnes se podíváme na zoubek limitované paletce od Essence, která by měla být aktuálně v drogeriích až do konce ledna, ale předpokládám, že se po ní zaprášilo a že už se nebude dát sehnat. Já měla štěstí, tak jsem si svojí ulovila, ale chtěla jsem ještě štětec z této limitky, ale už smůla. Vyprodáno. Lednová limitka od Essence se jmenuje Into The Snow Glow a obsahuje právě tuto paletku, peeling a masku na obličej, dva štětce, fixační sprej na make-up, kosmetickou taštičku a lesk na rty. Paletka stojí 269 Kč a za ty peníze mi přijde opravdu super. 

Paletka má pěkný papírový obal s hezkým zimním motivem a se sněhovými vločkami. Víko, které je rozděleno do dvou částí, drží na magnet, paletku lze snadno otevírat i zavírat. Nejsem velký příznivec plastových obalů paletek, které než otevřete, tak si zlámete všechny nehty (viz např. paletka Sophx od MUR). Takže tento otevírací/zavírací systém oceňuji a uděluji této paletce malé bezvýznamné plus. 

Paletka obsahuje nejenom oční stíny, ale i rozjasňovače a tvářenky, takže to je paletka multifunkční a je vhodná i na cestování. Uvnitř paletky se nachází šest rozjasňovačů, čtyři tvářenky a 14 očních stínů, z nichž jsou tři odstíny matné, zbytek stínů je se shimmerem. 

Paletku mám necelý týden, tedy jsem se s ní ještě nelíčila tolikrát, zatím jsem ji použila třikrát. Ale myslím, že jsem schopná už vynést objektivní soud :-). Z rozjasňovačů jsem vyzkoušela odstíny Diamond, Light Chaser, Fairy a Glistening a tyto všechny mi přijdou fajn, odstíny jsou super, vypadají hezky na pleti, rozjasňovače trochu práší, ale není to nic hrozného, vydržely mi na pleti celý den, nikam se nevyprášily. Zatím jsem nepoužila odstíny Ice, ice baby a Freeze, na můj vkus jsou příliš barevné, nemám ráda zelené nebo fialové rozjasňovače, protože mi takové barvy příliš nesluší, sluší mi spíše teplejší tóny. Ice, ice baby a Freeze jsem pouze swatchovala a ten Ice, ice baby mi přijde takový sušší a prášivější, myslím, že tento odstín se bude hůře nanášet a nepůjde nanést hezká jednolitá barva. A podle mě nebude možné ho použít ani jako oční stín kvůli té prášivosti a slabší pigmentaci. Celkově ale dávám rozjasňovačům v této paletce Ano.

U tvářenek jsem použila odstíny Pink Wink, Morning Sun a Dawn. Všechny barvy jsou krásné, zvláště odstín Pink Wink vypadal na lících pěkně, tvářenky jsou dobře pigmentované a dobře se nanáší - neflekatí, moc nepráší, takže i s tvářenkami jsem velmi spokojená a mohu jim dát můj like. 

Zleva doprava: Fair, Dawn, Cloud, Fire, Blossom, dole: Night
Zleva doprava: Fair, Dawn, Cloud, Fire, Blossom, dole: Night
Zleva: Nude, Twilight, Dusty Rose, Bear a Pine Tree
Zleva: Nude, Twilight, Dusty Rose, Bear a Pine Tree

Co se týká očních stínů, tak ty už se mi nelíbí tolik jako tvářenky a rozjasňovače a to především díky barevnému spektru. Některé odstíny jsou tedy velmi krásné a povedené - například Retro, Fire nebo Cloud, ale v paletce se nachází pět třpytivých stínů v hnědých tónech, co si jsou na pohled velmi podobné. To mi přijde trochu zbytečné, mít v jedné paletce pět odstínů se shimmerem v hnědých tónech. Nicméně při swatchování se ukázalo, že si zase až tak moc podobné nejsou - viz foto. Dusty Rose pro jistotu nebyl vidět skoro vůbec, kvalita tohoto jednoho stínu není nic moc. Kvalita ostatních stínů mi přijde fajn. Není to nejlepší kvalita ever, ale na drogerkovou paletku za 269 Kč mi to přijde super. Stíny trochu práší - hlavně ty matné odstíny, ale i některé třpytivé, např. Twilight nebo Nude, ale není to nic tragického, normálně se s paletkou nalíčíte, jen musíte dávat trochu pozor. Jinak pigmentace mi přijde taková střední, ani vysoká, ani nízká. Stíny se na sebe dají navrstvit a dobře se mezi sebou blendí. Chtěla bych upozornit především na odstín Cloud - tak tento odstín je naprosto skvělý. Má krásnou barvu, je hezky máslový, skvěle pigmentovaný, prostě top. 

Když bych měla celkově paletku zhodnotit, tak za mě ano. Za ty peníze a na to, že je z drogerky, tak je to pecka. Já jsem z paletky celkem nadšená a jsem ráda, že ji mám. Doporučuji.