KDYŽ SI MYSLÍTE, ŽE LÉPE TO NEJDE A PAK VYJDE - ANASTASIA BEVERLY HILLS NORVINA VOL.1

10.11.2019

Dnes se to bude točit okolo boží barevné paletky od mojí oblíbené značky očních stínů Anastasia Beverly Hills. Od této značky mám již paletky Modern Renaissance, Subculture, Norvinu a teď i nově Norvinu vol.1 a všechny paletky jsou dokonalé a mohu je vřele doporučit, dokonce i tu všemi kritizovanou Subculture. 

Stíny od značky Anastasia Beverly Hills jsou vyhlášené a jejich kvalita a konzistence je opravdu výjimečná. Stíny jsou hodně pigmentované, možná až příliš, tedy je lepší mít lehčí ruku, když štětcem stíny nabíráte. Opravdu stačí jen lehce namočit štětec a na oční víčko přenesete dostatek barvy. Tohle je typické pro všechny stíny od ABH a nejinak je tomu u paletky Norvina vol.1. Pigmentace této paletky je prostě skvělá. S-K-V-Ě-L-Á. Já jsem si tu paletku naprosto zamilovala a pokaždé, když se s ní líčím, tak jí zbožňuji ještě víc. 

Paletka obsahuje 25 očních stínů v krásných barvách, v paletce najdeme odstíny žluté, oranžové, růžové, fialové, hnědé, vínové i modré a najdeme v ní i nádhernou červenou nebo klasickou černou barvu. Díky vysokému počtu stínů se v paletce skrývá opravdu široká škála odstínů a dokážete s ní vytvořit spoustu různých looků. Já tedy příliš neholduji paletkám, ve kterých je více než 15 stínů, protože mi přijdou nepraktické, nejsou vhodné na cestování, špatně se drží, když se líčím a tak podobně. Ale tuto i přes to všechno mám opravdu velmi ráda, pigmentace je skvělá a odstíny jsou krásné a jsem schopná s ní vytvořit krásné syté netradiční looky, které s jinou paletkou neudělám. 

Stíny se krásně blendí a dobře spolu pracují. Stíny se dobře chytají i na další stíny, což nebývá standard, některé jiné stíny to neumí, takže to velmi oceňuji. V paletce jsou namíchané matné i třpytivé odstíny, mě naprosto uchvátily především odstíny E4, E1, D3, B3 a D2. Ty jsou tak krásné, ach. Ale musím přiznat, že je v paletce pár odstínů, co trochu pokulhávají za ostatními a to se jedná především o matné a fialové odstíny, což je velmi častý jev, že matné fialové stíny jsou kvalitativně horší, to se neděje jen u ABH, ale i u ostatních značek očních stínů. Nevím, čím to je, asi že fialový pigment je prostě složitější vyrobit. Jedná se konkrétně o odstíny A2, A3, B5 a také A5. Ne, že by byly hrozné, to ne, ale jsou očividně horší než ostatní stíny v paletce, které jsou stoprocentní, těmto čtyřem bych dala tak 60-70 procent. Ale pracovat se s nimi dá, jen to chce více úsilí a líčení trvá trochu déle. Ale rozblendit se dají a navrstvit také, ale jak říkám, dá to více práce. 

Zleva odstíny A5, A4, A3, A2 a A1
Zleva odstíny A5, A4, A3, A2 a A1

Výdrž stínů je celodenní, ale na to jsem u stínů ABH zvyklá, takže to mě nijak nepřekvapilo, spíše jsem to očekávala. Stíny drží celý den a přesně tam, kde mají. Neslévají se, nevypráší se, zde nemám co vytknout. 

Co se týká ceny, tak paletka není zrovna nejlevnější. Doporučená MOC je 1.890,- Kč. Ale když si to přepočítám na jeden stín, tak to vychází na 75,60,- za jeden stín a to není hodně, že? Tolik zaplatím za jeden monostín od Essence nebo Catrice také. Já jsem paletku navíc kupovala v Sephoře s 20% slevou, takže mě vyšla na 1.512,- Kč, což dokonce vychází na 60,50,- na jeden stín. Za tuto kvalitu stínů a nádhernou škálu barev mi přijde cena paletky adekvátní. Nelituji jediné koruny, kterou jsem do této paletky investovala. Pokud vás líčení baví anebo pokud se v líčení chcete posunout někam dál, tak vřele paletku doporučuji. Je to ale limitka, takže pokud uvažujete o koupi, jděte si pro ní co nejrychleji nebo už nebude. Já jsem z ní nadšená.