KOSMETIKA THE ORDINARY NA ESHOPU XOBEAUTY.CZ?

17.05.2020

Kdo také zajásal, když zjistil, že na eshopu www.xobeauty.cz je dostupná pleťová kosmetika The Ordinary? Já rozhodně a hned jsem objednávala krém a pleťové tonikum, na které jsem měla zálusk už delší dobu, ale nechtělo se mi to objednávat ze zahraničí. Značka pleťové kosmetiky The Ordinary je ve světě hodně populární a velmi chválená, přitom ceny za tuto kosmetiku jsou více než přátelské. Ceny krémů, sér nebo olejů se pohybují od 150-400,-, což jsou opravdu skvělé ceny za tak dobré produkty. 

Pleťové tonikum The Ordinary, Glycolic Acid 7% Toning Solution obsahuje (jak už název naopovídá) 7% kyseliny glykolové, která podporuje exfoliaci pleti a následnou regeneraci pokožky, stimuluje produkci kolagenu a elastinu, čímž redukuje viditelné vrásky. Pleť navíc okysličuje a rozzáří. Tonikum dále obsahuje i výtažky z aloe vera, ženšen, tasmánskou papričku a aminokyseliny. Já osobně mám ráda v pečujících produktech výtažky z aloe vera, protože to krásně zklidňuje pokožku. Pokud máte na obličeji nějakou ranku - například po pupínku nebo po škrábnutí, tonikum vás bude lehce štípat v místě poranění kůže. To přisuzuji zřejmě přítomnosti výtažku z tasmánské papričky. Tonikum je bez parfemace a je velmi příjemné. Nebo alespoň pro mě je příjemné ho používat. Pleť se mi zdá s tímto tonikem perfektně dočištěná a celkem dobře zhydratovaná, pleť mi rozhodně nevysušuje a to je pro mě důležité. Tonikum dále slibuje rozzářenou pleť a pod to se tedy mohu podepsat, to splňuje na jedničku. Moje pleť po použití opravdu vypadá prozářeněji a svěžeji. Řekla bych, že tonikum pomáhá také proti akné, za celou dobu používání jsem neměla problémy s pletí, akorát jednou se mi objevily dva malé pupínky, ale to se objevily v ten den, kdy jsem měla celý den na pleti těžkou silikonovou bázi, takže to byla spíše vina té báze. Tonikum používám určitě alespoň měsíc a půl, což už je poměrně dlouhá doba a mohu říct, že tohle tonikum je opravdu naprostá pecka. Až dopoužívám, ráda si ho koupím znovu, je fakt super. Ještě zmíním cenu, která je 289 Kč za 240 ml a můžeme se přesunout na recenzi hydratačního krému od The Ordinary. 

Pleťové tonikum s kyselinou glykolovou
Pleťové tonikum s kyselinou glykolovou
Pleťový krém Natural Moisturizing Factors + HA
Pleťový krém Natural Moisturizing Factors + HA

Pleťový krém The Ordinary,Natural Moisturizing Factors + HA - tento krém je sice velice lehký, ale přitom velmi dobře hydratuje. Nevšimla jsem si, že by mi s ním zůstávaly někde po pleti suchá místečka. Obsahuje aminokyseliny, mastné kyseliny, triglyceridy, ceramidy, fosfolipidy, glycerin, sacharidy, PCA sodíku, kyselinu hyaluronovou a mnoho dalších sloučenin, které jsou přirozeně přítomny v kůži. Pleť dobře vyživuje a ta zůstává rozzářená. Krém se mi okamžitě vsákne do pleti a ihned zasychá. Je sice hydratační, ale přitom není vůbec mastný a hutný mi také nepřijde, takže po 10 min ho už vůbec na pleti necítím a můžu začít nanášet bázi a makeup. Pro dostatečnou hydrataci musím nanášet o trochu větší množství krému než jsem zvyklá, takže si myslím, že se celkem rychle spotřebuje, kor to 30 balení. Jelikož pleťové krémy jsou hodně individuální záležitost, objednala jsem si napoprvé to menší 30ml balení a myslím, že už mi právě brzy dojde a to ho používám tak měsíc a půl. Pro příště ale vím, že se nemusím bát objednat větší 100ml balení. Cena za malé balení je 199 Kč a za větší 269 Kč, takže to větší balení se rozhodně vyplatí víc. Krém používám v kombu s tím tonikem a za mě musím říct, že to jsou opravdu super produkty a moje pleť je s nimi pěkná, vláčná, naprosto bezproblémová a zářivá. Za mě velká spokojenost, kosmetiku The Ordinary mohu doporučit a ráda v budoucnu vyzkouším i nějaké jejich sérum. Ale tam mají takový výběr, že ani nevím, jaké bych si vybrala. Takže pokud máte nějakou zkušenost a mohli byste mi nějaké doporučit, budu ráda za vaše tipy. Jinak mějte hezký den a zase příště :-).