XOXO Revolution x Petra LIPKIT- PRVNÍ DOJMY + RECENZE

05.04.2020

Milí přátelé, 

pokud jste také takoví kosmetičtí závisláci jako já, tak vám jistě neuniklo, že Makeup Revolution má spolupráci s nejznámější českou beauty blogerkou Petrou Lovely Hair, která má název Petra XOXO. Petra už jednou měla spolupráci s Makeup Revolutionem, kdy vydala svojí paletku očních stínů pod názvem byPetra. Tato Petra paletka měla ohromný úspěch, takže se nelze divit, že další spolupráce na sebe nenechala dlouho čekat. Tentokrát se nejedná pouze o paletku očních stínů, ale rovnou o celou kolekci, která obsahuje jednak také paletku očních stínů, tak i paletku na tvář a sadu na rty. 

I když jsem si nejdříve říkala, že si pořídím celou kolekci, tak nakonec jsem si objednala jen tu sadu na rty. Celá kolekce vypadá nádherně, to ano, ale myslím, že paletku na oči a na tvář bych ve finále tolik nevyužila a měla bych to jen na okrasu. Každopádně to jsou ale oku lahodící kousky, to zase ne, že ne. Paletka na oči vypadá velmi zajímavě, má nápaditou skladbu stínů a opět se v paletce nachází 36 odstínů, což je prostě pecka. Mě nejvíce zaujaly ty zelené odstíny a pak všechny narůžovělé a broskvové. Když nad tím tak přemýšlím, tak nakonec si tu paletku na oči snad ještě koupím :-D. Pokud paletku máte, dejte mi vědět pod článkem, jak s ní jste spokojené/nespokojené. Třeba mi to pomůže v mém rozhodování. Paletka na tvář vypadá také úžasně a obsahuje čtyři odstíny pro konturování a bronzování a čtyři odstíny rozjasnovačů. Všechny odstíny jsou vybrané s citem a myslím, že každá si tam najde ten svůj odstín. Paletku na tvář si ale stoprocentně pořizovat nebudu, protože produktů na tvář mám hodně a nevyužila bych ji. No a posledním článkem v kolekci je sada tří produktů na rty. Obsahuje dvě tekuté rtěnky a jeden lesk a na tyto produkty se dnes podíváme více zblízka. 

Revolution x Petra XOXO lip kit

Tato sada mě stála 360 Kč, což se zezačátku nemusí jevit jako úplně přívětivá cena, ale když se to rozpočítá na tři produkty, tak to vychází na 120 Kč za rtěnku nebo za lesk a to už je hned ta cena přívětivější. Sada má překrásný obal. Musím říct, že tu stříbrnou krabičku si snad schovám nebo co. Jen tak. Abych se mohla dívat, jak se hezky blyští :-). Rtěnky samotné jsou potom v průhledných plastových obalech se stříbrným víčkem. Musím říct, že obaly jsou moc hezké a působí luxusnějším dojmem. Jen doufám, že se nebudou časem stírat ty stříbrné nápisy na té průhledné části obalu. 

Zleva: Perfect Nude, Lip Filler, Mauve Madness
Zleva: Perfect Nude, Lip Filler, Mauve Madness

Odstíny produktů jsou vybrané s rozmyslem, řekla bych a všechny tři odstíny mi přijdou skvěle využitelné. Jak už bylo zmíněno, v sadě jsou dvě tekuté rtěnky a jeden lesk. Lesk je v odstínu Perfect Nude, což je takový krásný teplejší nude odstín, který se podle mě bude hodit ke kdejakému líčení. Trochu mi přijde líto, že zrovna tento odstín je lesk a ne tekutá rtěnka. Lesk je slaběji pigmentovaný, ale tak je to lesk, že jo. A po lesku já osobně nechci, aby i dostatečně zabarvoval. Svoji funkci plní, vypadá dobře, pěkně se leskne, na rtech je komfortní, nelepí a výdrž je průměrná až dobrá. Lesk vydrží tak dvě hodinky, pokud nic nejím a nepiju, což mi přijde více než slušné na drogerkový lesk. 

Dále je v sadě tekutá rtěnka v odstínu Lip Filler, což je také krásný nude odstín, ale už s podílem růžové. Respektive při swatchování to vypadá, že je tekutá rtěnka dorůžova. A i v obalu to vypadá, že je rtěnka dorůžova. Nicméně když rtěnku nanesu na rty, už mi odstín nepřijde narůžovělý, ale spíš broskvový. Je tedy pravda, že já mám celkem světlé rty, takže spousta rtěnek na mě ve výsledku vypadá jinak než si původně představuji :-). Odstín Lip Filler není klasická tekutá matná rtěnka, která zaschne a pak už se po celý čas nehne. Je to takový ten typ tekuté rtěnky, která na rtech úplně nezaschne a má takový spíš saténový finiš. Zato je ale velmi komfortní na rtech a rty nevysušuje. Přiznám se, že tyto typy rtěnek nemám příliš ráda, mám raději ty matné rtěnky, co zaschnou do sucha a neobtiskávají se. Ale paradoxně na mých rtech vypadají lépe tyto rtěnky se saténovým finišem, které tolik nezalézají do vrásek. Mám totiž celkem vrásčité rty a rtěnky, co zasychají do matna, na nich nevypadají už zrovna nejlépe. Na první dojem jsem si myslela, že rtěnka v odstínu Lip Filler nebude nic pro mě, že s ní spíš někoho obdaruji, ale nakonec se mi tato rtěnka zamlouvá nejvíce a myslím, že i ten odstín mi nejvíce sluší. Co se týká výdrže, tak to zatím nemohu říct, ještě jsem rtěnku nezkoušela pro celodenní nošení, ale myslím si, že výdrž nebude nic moc, protože rtěnka nezasychá a obtiskává se. 

Posledním odstínem je Mauve Madness, což, jak už název napovídá, je nádherný mauve růžovofialový odstín, který se podle mého názoru také bude hodit k všelijakému líčení. Tato rtěnka je matná, zasychá do sucha a po zaschnutí se nerozmazává a neobtiskává se. Docela mě překvapilo, jak je rtěnka tenká a přesto je dost pigmentovaná. Nevím proč, ale očekávala jsem, že tekutá matná rtěnka od Makeup Revolution bude spíš hutnější a že po zaschnutí vytvoří takovou tu krustu, jako to dělá například Lingerie od Nyxu. Nicméně tak to není a rtěnka se celkem příjemně nosí, i když musím během dne nanášet balzám, protože trochu vysušuje. Zde je třeba zmínit, že mě vysušuje i spousta jiných matných rtěnek, trpím na suché rty a pojďme si říct, že tekuté matné rtěnky nemají zrovna hydratační účinky. Výdrž je více než slušná, mě vydržela rtěnka celou pracovní dobu a dala i oběd. Přesto, že rtěnka tak dobře drží, tak se snadno odličuje. Odlíčí jí micelární voda, olejový odličovač i odličovací ubrousek. Takže za mě spokojenost.

Ještě bych ráda zmínila, že obě rtěnky a lesk mají moc krásnou sladkou vůni, která mi připomíná vanilkový cukr :-D. Takže se nosí moc příjemně, tu cukrovou vůni máte doslova přímo pod nosem. Celkově jsem s lip kitem spokojená, barvy jsou skvěle nositelné, konzistence mi také vyhovují, takže za mě mohu tuto sadu na rty vřele doporučit.