NÁDHERNÝ MONOSTÍN OD ZNAČKY L.O.V. MOHU HO DOPORUČIT?

28.03.2020

Pěkný den, milí kosmetičtí nadšenci, 

dnes jsem si pro vás přichystala článek o nádherném třpytivém stínu od značky L.O.V. Já jsem si hodně dlouho přála vyzkoušet cokoliv od značky L.O.V. Nevím proč, ale tato značka mě z nějakého důvodu dost upoutala, i když v ČR nemá skoro žádné PR a je velmi špatně k dostání. Ani nevím, jestli se dá u nás sehnat někde v drogeriích, já na ní dosud nikdy nikde osobně nenarazila. Tuto značku znám z e-shopů jako je například www.notino.cz nebo www.pinkpanda.cz. Tento monostín jsem objednávala na Notinu a stál okolo 250 Kč, pokud si dobře pamatuji. Značka L.O.V. patří do skupiny Cosnova, pod kterou spadají i drogerkové značky Essence a Catrice. Čeho si hodně cením, tak že značka L.O.V. netestuje na zvířatech. Nejvíce se mi líbí jejich oční stíny, líbí se mi i jejich bronzery, tvářenky a makeupy a také pořád pokukuji po bázi pod makeup PERFECTitude s kyselinou hyaluronovou. Tu bych chtěla vyzkoušet moc, ale mám doma zatím spoustu jiných nevypotřebovaných bází, které je třeba dodělat a až potom si mohu dovolit kupovat nějaké další báze. Nevím jak vám, ale mě už se kosmetika doma nikam nevejde, musím se opravdu hlídat, abych to s nákupem kosmetiky příliš nepřeháněla. Jenomže když mě to táák baví, pořád zkoušet něco nového a hledat ty nej produkty :-D. 

Krásný monostín L.O.V. The Galaxy Eyeshadow & Liner jsem si objednala v odstínu Platinum Radiance a ten odstín je naprosto překrásný. Opravdu! Na pohled je ten odstín naprosto boží a vypadá přenádherně. Bohužel fotky nedokážou zachytit tu nádheru, jak se stín božsky leskne a třpytí. Je to v základu středně hnědý stín, ve kterém je spousta stříbrných, zlatých a rosegold třpyteček. Stín se nejlépe nanáší prstem, štětcem se mi ho bohužel nikdy nepodařilo nanést. Stín má totiž takovou zvláštní silikonovou konzistenci a je velmi těžké ho štětcem nabrat. Hodně mi tou konzistencí připomíná stíny od Colourpopu, ty jsou taky takové klouzavé a dají se nanášet pouze prstem. Nicméně u monostínů mi tolik nevadí, když nejdou nanést štětcem a musí se nanášet prstem. Když používám monostín, použiji jej většinou přes celé víčko a už další odstíny nebo stíny nehledám a nevytahuji je ze šuplíků, prostě si vystačím pouze s jedním odstínem a jeden stín není problém nanést prsty. Když nanesu tento stín na oční víčko prstem, tak vypadá naprosto nádherně, krásně se to všechno blyští a leskne, ale vyfotit to nelze. Zkoušela jsem to fotit několikrát, ale bohužel nevlastním profesionální foťák, všechny fotky fotím jen telefonem a prostě s telefonem ten lesk absolutně vůbec nejde zachytit. Na fotce z telefonu to vždy vypadá, že mám na víčku jen nějaký světlejší hnědý matný stín a třpytky to nezachytí vůbec, i když je jich tam v reálu plno a krásně se třpytí. Takže to mne mrzí, že vám to nemohu ukázat. I kvůli tomu, že stín na oku nevypadá stejně jako na swatchi. Na oku se to přeci jen více rozmaže, takže ta barva je taková jemnější a ty třpytky jsou více rozprostřené. Výsledný efekt je velmi vhodný pro běžné denní líčení a musím říct, že mě se líbí hodně. Intenzita stínu se dá samozřejmě navrstvit.

Stín má multifunkční použití a dá se použít i jako oční linka. To jsem samozřejmě také zkoušela a vzala jsem si na to prvně štětec č.317 Wing Liner od Zoevy, se kterým jsem zvyklá si linky běžně dělat. Nicméně s tímto štětcem mi to vůbec nešlo. Tento štětec je pro tento typ očních stínů příliš jemný a nebyla jsem schopna nabrat dostatek barvy na štětec, tímpádem jsem ani nebyla schopná nanést dostatek barvy na oční víčko tak, aby to vypadalo, že mám nějakou linku. Už už jsem myslela, že to jako linka prostě nefunguje, ale ještě mě napadlo vzít si na to jiný štětec. Tak jsem zkusila použít štětec na obočí č.B18 od Nyxu. Štětce na obočí bývají tužší a mají kratší štětiny a musím říct, že s tímto štětcem to už dopadlo dobře a na očním víčku jsem vykreslila výraznou a třpytící se linku. Při kreslení linky stín ale celkem opadával pod oko, takže jsem pak musela opravovat korektor pod očima. 

Celkové shrnutí: stín je moc fajn, má hezký obal, má překrásnou barvu a ráda ho používám, protože jeho barva je velmi vhodná na běžné denní líčení. Plus oceňuji, že se s ním dá vyčarovat i zajímavá třpytivá linka. Sice má pár nedokonalostí (při nanášení štětcem opadává pod oko, není voděodolný a když si omylem sáhnete na oko, tak si ho setřete), ale musím říct, že jsem ráda, že ho mám a určitě bych si ho pořídila znovu. Takže to už by bylo ode mě vše a mějte hezký den, přátelé.