NEJMILOVANĚJŠÍ PALETKA? NORVINA OD ANASTASIA BEVERLY HILLS

17.07.2019

Jsem si jistá, že každá druhá z vás již někdy slyšela o paletce Norvina od značky Anastasia Beverly Hills, takže paletku nemusím nijak dlouho představovat. Jedná se o paletku 14 stínů, matných i třpytivých, která je laděná do růžových, fialových a hnědých tónů. Sedm stínů, které jsou ve vrchní řadě, je třpytivých a najdete mezi nimi růžovou, zlatou, bronzovou, hnědou a božskou fialovou barvičku. Všech sedm stínů ve spodní řadě je matných a opět jsou stíny v růžových, fialových a hnědých tónech, je tam také jeden světle béžový stín s názvem Base, který se výborně hodí třeba na prosvětlení víčka pod obočím. Co se týká barev, všechny odstíny jsou prostě boží a krásně využitelné. O sestavení očních stínů určitě někdo přemýšlel a poskládal je tak, aby k sobě ladily, aby se z toho dalo vykouzlit jakékoliv líčení, jak běžné denní střídmé líčení, tak i výrazné kouřovky. Jsou tam studené i teplé tóny, takže je paletka hodně variabilní a myslím, že sedne většině typů pleti. Barvičky v této paletce mě opravdu hodně baví a dlouho budou. 

Odstíny v paletce:
DREAMER - metalická zlatá s nádechem růžové
BASE - matná světle žlutá barva
SUMMER - metalická tmavě zlatá barva s odleskem do bronzové
SOUL - matná studená fialová barva
WILD CHILD - duochromatická světle růžová barva, nádherná barva, zbožňuji ji
INCENSE - matná pískově hnědá barva s teplým podtónem
ROSE GOLD - metalická růžovozlatá barva
LOVE - matná středně růžová barva
CELESTIAL - duochromatická fialová barva, perfektní odstín, také ho zbožňuji
VOLATILE - matná studená středně hnědá barva
DAZZLING - bronzová barva
ECCENTRIC - matná teplá hnědá barva až do oranžova
DRAMA - třpytivá tmavě fialová barva
PASSION - matná tmavě hnědá barva s neutrálním podtónem

Zleva: Dreamer, Summer, Wild child, Rose gold, Celestial, Dazzling, Drama, Base, Soul, Incense, Love, Volatile, Eccentric a Passion.
Zleva: Dreamer, Summer, Wild child, Rose gold, Celestial, Dazzling, Drama, Base, Soul, Incense, Love, Volatile, Eccentric a Passion.

Určitě bych chtěla také pár slov věnovat obalu paletky, který je semišový a světle fialové barvy. Balení je hezké a líbí se mi, ale osobně u paletek preferuji spíše plastový nebo kovový obal nebo jakýkoliv jiný, který se případně dá lépe omýt nebo otřít. Semiš vypadá sice asi honosněji a je příjemný na omak, ale co si budeme povídat, není to zrovna nejpraktičtější obal na světě, protože se ušpiní velmi snadno, ale zato hůře se čistí. Balení také obsahuje celkem velké a kvalitní zrcátko, ale já zrcátka v paletkách nevyužívám, takže pro mě je to bezpředmětné a zrcátko bych tam nemusela mít. Ale pro někoho to jistě může být plus. V paletce se dále nachází oboustranný štětec na nanášení očních stínů a jako je celkem fajn, stíny se s ním dají úplně v pohodě nanášet. Není to sice nejlepší štětec na světě, ale použít se dá velmi dobře, takže svůj účel plní. 

Stíny v paletce jsou neuvěřitelně pigmentované. Na dobrou pigmentaci jsem u ABH zvyklá, vlastním už starší paletky Modern Renaissance, Subculture a Master palette by Mario, takže stíny od Anastasie znám a vím, že jsou pigmentované hodně, možná pro někoho až příliš. Rozhodně se přidávám mezi ty, kteří si myslí, že paletky od ABH nejsou moc vhodné pro začátečníky, doporučuji spíše pro pokročilé, pro ty, co už mají něco odlíčeno a nepřekvapí je vyšší pigmentace a s tím spojená prášivost.

Se stíny se mi skvěle pracuje a matné stíny se mezi sebou krásně blendí a dobře se ztrácí, neflekatí. Je třeba ale do stínů jen lehce ťupat a intenzitu případně přidávat vrstvením, není nutné štětcem do stínů rýt a nabírat tunu stínu na štětec, stačí opravdu jen zlehka nabírat. Matné stíny, co jsou v paletce, mírně až středně práší, většinou jen v pánvičce, na oku pak už vůbec. Samozřejmě, že pokud naberete na štětec hodně stínu, tak vám bude opadávat i na oku. Toto je prostě typická vlastnost pro hodně pigmentované stíny. Tuto vlastnost mají všechny matné stíny od ABH, co jsem kdy zkoušela. Je to tím, že jsou méně slisované, tím pádem jsou měkčí a mají sklon k prášení, proto jsou ale tak pigmentované. Já jsem si na to už zvykla a tato formule stínů mi vyhovuje, takže se mi s paletkou líčí jedna báseň a zvládnu se nalíčit velmi rychle a to i když vytvářím výraznější nebo večerní líčení. Výhoda stínů od ABH je totiž to, že stíny opravdu vůbec neflekatí a pokud náhodou někde nanesete více stínu, pár tahy štětcem to prostě rozblendíte do ztracena, takže je to fakt rychlovka. 

Co se týká těch třpytivých odstínů, tak ty jsou zase naopak hezky máslové, ale doporučuji je nanášet spíše prstem anebo nějakým plochým syntetickým štětcem, ideálně když je trochu navlhčený. Při nanášení štětcem není intenzita třpytivých stínů taková jako když stíny nanášíte prstem, ale to je pro metalické stíny typické. To není žádná vada, takhle se chová většina třpytivých nebo metalických stínů od všech značek. 

Výdrž stínů je klasicky celodenní, stíny se během dne nevytrácí a drží na svém místě tak, jak mají (samozřejmě, pokud si nepromnete oko apod. :-) Stíny se neslévají do vrásek. Nepoužívám žádné báze pod oční stíny a stíny drží dobře i bez báze. Večer vypadá líčení stejně jako ráno, takže já jsem s výdrží velmi spokojená. Ačkoliv u paletek nad 1.000 Kč ani jinou než perfektní výdrž neočekávám. 

Za sebe paletku můžu maximálně doporučit a nejenom Norvinu. Pokud vám barevně sedne více spíše Modern Renaissance, Sultry, Soft Glam nebo třeba Riviera, ale stále nad koupí paletky váháte, tak vám radím, ať do ní jdete. Určitě budete spokojené. Co spokojené, ale přímo nadšené. Paletky od Anastasie Beverly Hills stojí za každou korunu, co jsem na ně vynaložila a Norvinu jsem si úplně zamilovala. Momentálně je mojí nejoblíbenější paletkou a myslím, že ještě nějakou dobu ještě bude. 

A co vy a vaše zkušenosti s ABH paletkami? Docela by mě zajímalo, co na ně říkáte a jestli jste z nich také tak nadšené nebo jestli se tady může najít někdo, koho tyhle paletky nechávají v klidu?