OBLÍBENCI ZA ROK 2018 2.ČÁST

23.12.2018

V druhém díle oblíbenců se zaměříme na produkty na oči a na obočí a ukážu vám moje nejoblíbenější stíny, paletku očních stínů, řasenku, linku, tužku na obočí, pomádu na obočí a gel na obočí. 

NEJOBLÍBENĚJŠÍ PALETKA OČNÍCH STÍNŮ

Za mě nejlepší paletka očních stínů, kterou jsem mohla vyzkoušet v roce 2018, je jednoznačně Hudabeauty The New Nude palette. I když jí nemám příliš dlouho, sehnala jsem ji v průběhu prosince, tedy ji mám necelý měsíc, tak i přesto si dovolím říct, že je neoblíbenější paletkou za tento rok. Je vážně skvělá. Za prvé má krásné a praktické odstíny, které vybíral někdo, kdo se nad nimi opravdu rozmýšlel. Za druhé pigmentace stínů je skvělá a stíny se mezi sebou dobře kombinují a dobře se blendí. Stíny trochu práší v paletce, ale na oku už pak nepráší vůbec. Dokonce jsem neměla napadáno pod očima ani z těch metalických odstínů, co jsou v paletce. Kvalita této paletky je opravdu vysoká, ale na to jsem od Hudy zvyklá, během roku jsem pořídila i Desert Dusk, takže vím, že Huda má stíny opravdu dobré. Jediné, proti čemu mám malou výhradu, tak to je korektor Concealed, který se nachází v levém dolním rohu paletky. Ten bych nahradila něčím jiným, místo něj by mohl být nějaký pěkný antracitový nebo černý stín. Nevím, jak pro vás, ale pro mě by byla paletka určitě využitelnější s např. černým stínem než s tím korektorem, který, jak předpokládám, nikdy nepoužiju. Paletka se prodává v Sephoře a stojí 1.790 Kč. Není nejlevnější, ale stála za každou korunu, co jsem za ní utratila. 

NEJOBLÍBENĚJŠÍ OČNÍ STÍNY

V této kategorii jsem vybírala pouze z mono stínů. I když se v roce 2018 objevily skvělé stíny, např. od Essence - ty jejich Melted Chrome stíny, tak i přesto jsem zvolila jiný stín, který jsem v roce 2018 prostě používala nejvíc a používám ho vlastně už několik let a pořád se k němu vracím. Je to stín od E-style Matt Touch v odstínu Bamboo, číslo 06. Důvodem, proč je tento stín můj oblíbený, je jeho barva. Ta je naprosto dokonalá, hodí se ke každému, ale opravdu ke každému líčení a já ji používám velmi často jako přechodový stín. V mnoha paletkách často takový dokonalý přechodový odstín schází, tedy já mám tento stín vždy po ruce a asi proto ho i tolik používám. Co se týká kvality, tak  stíny od E-style jsou neuvěřitelně pigmentované, sice dost práší v pánvičce, ale na oku pak ne, stíny mi neopadávají a drží mi na oku celý den. Jenomže mě většinou skoro všechny stíny vydrží na víčkách, mám víčka suchá, takže s tím problémy nemívám. To už musí být, aby se mi stíny slévaly. Tento stín se dá zakoupit na webu www.chriscosmetics.cz a stojí 79 Kč. 

Když jsem chtěla stín vyfotit, vypadl mi z ruky a je na cimprcampr, takže vám jen vkládám odkaz, protože fotku nemám: https://eshop.chriscosmetics.cz/oci/matt-touch-eye-shadow-mono-new/121106/ 

NEJOBLÍBENĚJŠÍ TEKUTÁ LINKA

V tomto roce jsem objevila úžasnou linku od Makeup Revolution Renaissance Flick. Má krásné balení, dobře se mi drží v ruce a linku s ní nakreslím velmi snadno. Má opravdu pěknou černočernou barvu, stačí nanést jednu vrstvu. Na aplikátor se nechytají stíny, třpytky, nic, takže linku vykreslíte na jeden zátah. Linka mě nesvědí, nedráždí, nestahuje. Vydrží celý den a není třeba ji opravovat po celý den. Můžu určitě doporučit. Její cena je 180 Kč na webu Makeup Revolution. 

NEJOBLÍBENĚJŠÍ ŘASENKA

Maybelline Total Temptation Mascara - tak tato řasenka mě letos opravdu dostala. Dělá mi skvělé řasy. Prodlužuje, natáčí, neslepuje, má krásnou černou barvu (já to mám u řasenek ráda :-) a mám s ní řasy jako panenka. Na očích vydrží celý den bez hnutí, neopadavá, nerozmazává se a snadno se odličuje. Měla jsem ji cca dva a něco měsíce, pak mi vyschla, ale musím říct, že jsem ji používala opravdu každý den. To je asi jediná výtka směrem k této řasence, že to balení nevydrží dlouho, vydrží maximálně několik měsíců, pokud řasenky střídáte. Stojí 199 Kč a lze zakoupit v každé drogerii. 

NEJOBLÍBENĚJŠÍ POMÁDA NA OBOČÍ

U Eyebrow Pomade od Freedomu si nemohu vzpomenout, jestli jsem ji objevila letos nebo už loni, ale každopádně jsem ji letos využívala nejvíc. Pomádu mám v odstínu Ash Brown a ten je perfektní. Pomáda se dobře nanáší za pomoci zkoseného štětce a drží celý den. Jediné, co bych vytkla, že i když kalíšek dobře zavírám, tak časem vysychá. Vždy, když už mi pomáda přijde taková vysušená a drobivá, že se mi pak i špatně nanáší, tak ji jen přestříknu fixátorem na makeup, ona se trochu vzpamatuje a pak je zase na několik aplikací v pohodě. Pomáda stojí okolo 160 Kč na webu Makeup Revolution. 

NEJOBLÍBENĚJŠÍ GEL NA OBOČÍ

Trend it up Brow Gel Filler Waterproof v odstínu 010. Nevím, kdy přesně se tahle věcička objevila na trhu, já ji objevila letos. Tento gel je podle mě nejlepší volba, po které můžete sáhnout, používáte-li gel na obočí. Barva je super, vyhovuje mi a jako k černovlásce se ke mně hodí. Gel dobře fixuje, obočí zahustí, ale stále vypadá přirozeně. Může velmi dobře konkurovat i dražším produktům, např. Gimme Brow, který je super, ale stojí osm stovek a Trend it up gel stojí 99 Kč. Takže tento gel doporučuji a rozhodně mám v plánu mu zůstat věrná. 

NEJOBLÍBENĚJSÍ TUŽKA NA OBOČÍ

Co jsem objevila a co jsem si hned zamilovala, tak to je tužka na obočí od Maybelline, která se jmenuje Brow Precise a já používám odstín Deep Brown. Dá se pořídit v drogerii a stojí okolo 170-180 Kč. To mi nepřijde úplně málo, vzhledem k tomu, že mi vydržela asi měsíc a půl. Tužku jsem používala téměř každý den. Obočí se mi s ní vykresluje snadno, precizně a barva je skvělá. Takže bych ji určitě pořídila znovu.