OBLÍBENCI ZA ROK 2018 3. ČÁST

29.12.2018

V posledním díle oblíbenců 2018 si probereme produkty na rty. Zde byly volby toho jednoho jediného produktu asi nejobtížnější, protože letos vyšlo nebo jsem objevila mnoho skvělých produktů na rty, které jsem si navíc velmi rychle oblíbila, tak bylo opravdu těžké vybrat jen toho jednoho vítěze :-). 

NEJOBLÍBENĚJŠÍ KONTURKA NA RTY 

V této kategorii jsem hodně váhala, v letošním roce jsem vyzkoušela skvělé konturky např. od Urban Decay nebo Hudy, ale pak jsem se opět a znovu rozhodla pro NYX Slide on Lip Pencil. Tyhle konturky používám dva nebo tři roky a nakonec vždy vyhrajou. Jsou opravdu skvělé a vyrovnají se hravě high endovým značkám, ale narozdíl od nich stojí "jen" 189 Kč. V minulosti jsem ještě ráda používala konturky Lip Liner od Essence, které stály asi třicet korun a byly úplně úžasný, ale ty z nějakého důvodu již dávno přestali vyrábět. Od té doby mám nejoblíbenější ty Nyxí a zatím je nic netrumflo. Jsou krásně krémové, takže dobře kreslí, není třeba na ně nějak tlačit, mají boží barvy, drží, nerozpíjí se, nevysušují. K zakoupení v NYXu. 

NEJOBLÍBENĚJŠÍ RTĚNKA

Tak zde bylo rozhodování hodně těžké, mám spousty oblíbených rtěnek od Urban Decay, mám oblíbenou Rouge G od Guerlainu, miluji rtěnky od Essence, Rimmelu, Maybelline, Kiko, Milani, E-stylu, YSL, Dioru, Makeup Revolution - tam úplně zbožňuji ty rtěnky z řady Renaissance. Nebo mám hodně oblíbenou rtěnku od the Balm v odstínu Ima Goodkisser, která je skvělá a vlastně už nějakou tu dobu plánuji od the Balm pořídit další odstíny, protože mě moc zajímá, jestli jsou ostatní odstíny taky tak úžasné. Ale ještě na to nepřišlo :-D Tak třeba v roce 2019. No, ale řekla jsem si, že každá kategorie bude mít jen jednoho oblíbence, takže nejoblíbenější rtěnkou tohoto roku je, tramdadadáá, rtěnka od Catrice Ultimate Colour v odstínu 370 In a rose garden. U této rtěnky je její oblíbenost ale hodně o tomto konkrétním odstínu, který je opravdu perfektní. Vždy, když nevím, co by, tahle rtěnka je vždycky ta správná volba. Hodí se ke všemu, je hezky hydratační a má pěkný bytelný černý obal. Je to ten typ rtěnky, která je trochu sheer a trochu hydratuje, tedy její výdrž není na celý den. Musí se přetřít a upravit po každém jídle a pití, když déle mluvíte a podobně. Když neděláte nic, tak je třeba stejně upravit po dvou až třech hodinách, ze rtů se ztrácí. Stojí okolo 100 Kč a dá se koupit v každé drogerii, kde mají Catrice. 

NEJOBLÍBENĚJŠÍ TEKUTÁ RTĚNKA

I zde by se našlo spousty skvělých kandidátů na vítěze, ale vybrala jsem od Fentybeauty Stunna Lip Paint. Já ho mám pouze v odstínu Uncuffed, ale co jsem zkoušela v Sephoře i ostatní odstíny, tak jsou na tom s kvalitou nastejno. Tedy jsou stejně skvělé, jen mě se nejvíce líbí a nejvíce mi sluší ten odstín Uncuffed. Fentybeauty letos vtrhla na český trh a nabídla spoustu skvělých produktů, ale co je opravdu nepřekonatelné, tak jsou ty tekuté Lip Painty. Já jsem si z nich doslova sedla na zadek. To je tak dokonalá konzistence - rtěnku nanesene v jedné tenoučké vrstě, v této jedné vrstvě zcela kryje, vydrží téměř celý den, nevysušuje, pohodlně se nanáší díky jejímu aplikátoru a balení je také úplně potěchou pro oko. Prodává se v Sephoře za 570 Kč, což mi za takovou kvalitu přijde úplně v pohodě cena. Jelikož rtěnku nanesene v opravdu tenké vrstě, domnívám se, že vám rtěnka může vydržet velmi dlouho. Tuhle rtěnku doporučuji všem, tu si opravdu musíte pořídit a já už se těším na další nové odstíny, budou-li. Zatím má Fentybeauty odstínů pět, což není příliš velký výběr. 

Jinak mě letos ještě nadchly tekuté rtěnky od Gabrielly Salvete, které mají taky jen pět odstínů :-D. 

NEJOBLÍBENĚJŠÍ LESK NA RTY

Letos jsem byla všeobecně nadšená z návratu trendu metalických a třpytivých lesků na rty. To jsem měla ráda vždycky, i když byl trend matných rtů, nahých rtů nebo cokoliv jiného. Mám mraky oblíbených lesků na rty, spoustu let u mě vedly lesky na rty od Victoria's secret, které sice nejsou nijak zvlášť metalické, ale úžasně se lesknou a mají dlouhou výdrž. Nicméně letos jsem si zamilovala nejvíc lesk od Catrice Prisma Lip Glaze v odstínu 020 Princess Peach. Je skvělý. Má krásnou barvu, na rtech vypadá hezky a šťavňatě, rozzáří celou tvář, výdrž je tedy průměrná, ale na rtech je příjemný, nelepivý. Lesk koupíte v drogerii, kde prodávají Catrice a stojí 109 Kč. Doufám, že tyto lesky nejsou limitka, ale zůstanou ve stálé kolekci. 

NEJOBLÍBENĚJŠÍ BALZÁM NA RTY

Na březnovém veletrhu Interbeauty jsem náhodou narazila na stánek s balzámy Lip Smacker, kde jsem si nakoupila ty jejich balzámky ve tvaru Fanty nebo Coly (mají, tuším, i Sprite, ale ten jsem nezkoušela). Od té doby nedám tyto balzámky z ruky. Naštěstí během roku je Sephora zařadila do svého sortimentu, takže už je člověk ani nemusí objednávat odněkud z webu. Od března jsem spotřebovala asi 4 nebo pět balení, mám jedno balení vždy v kabelce, jedno balení v autě a vždy, když má někdo narozeniny, tak ode mě také jeden balzám dostane :-D. Balzámy skvěle hydratují, obsahují bambucké máslo a přírodní oleje, díky kterým máte úžasně jemné a hebké rty. Já mám rty opravdu velmi suché, takže potřebuji silný kalibr a s těmito balzámy jsou spokojená. Je zajímavé, že další balzámy od Lip Smackeru mi tolik nevyhovují, jen tyto, které mají tvar kelímku s ledem a s brčkem. Mimochodem, když už jsme u toho balení, tak nejenom, že balzámy dobře hydratují, ale ještě navíc prďácky vypadají a co si budeme vyprávět, obal také dělá hodně. Balzám stojí okolo 130 Kč a dá se koupit v Sephoře nebo třeba na Notinu.