POVÁNOČNÍ SLEVY V SEPHOŘE

07.01.2019

Po Vánocích klasicky začínají téměř všude povánoční slevy a výprodeje, vč. Sephory a dalších parfumerek. Mě, jako kosmetického nadšence, to samozřejmě nenechalo chladnou a prostě jsem si musela něco v Sephoře ulovit, i když vůbec nic nepotřebuji :-D. A povedlo se! Jeden nákup jsem absolvovala klasicky na prodejně a pak jsem něco objednala ještě na e-shopu. Když jsem byla na prodejně na Arkádách, tak tam měli spoustu zlevněné kosmetiky, zpětně samozřejmě lituji, že jsem nevzala ještě bronzer od Beccy a sadu od Glamglow, kde byla právě maska Glamglow a miniatura rozjasňovače taky od Beccy. Jenomže, když jde člověk do prodejny, má jen omezený čas na rozhodování, že. Proto mám ráda nákupy online, všechno si mohu rozvážně rozmyslet. Každopádně z prodejny jsem si odnesla bronzer, rtěnku, konturku a korektor od Urban Decay a sadu metalických rtěnek od ABH. Na e-shopu jsem si potom objednala ještě masku od Papa recipe, štetec na oči od Sephory, sadu s tvářenkou Galifornia a leskem PunchPop, makeup od UD a sadu na líčení rtů od Hudabeauty. Takže si myslím, že jsem toho nakoupila dost na to, že nic z toho nepotřebuji. 

Vzhledem k tomu, že tyto produkty nemám tak dlouho, tak všechny moje názory, které zazní v tomto článku, jsou spíše takové první dojmy. Je možné, že na něco v budoucnu mohu změnit názor. I když u dekorativní kosmetiky moc názory neměním, buď mi něco sedne nebo ne a většinou to poznám po pár použitích. I když produkty nevlastním dlouho, tak už jsem je všechny stihla ozkoušet, některé jednou, některé vícekrát. Jediné, co jsem ještě nevyzkoušela, je medová pleťová maska od Papa recipe. Já si většinou masky dělám tak 1x týdně a většinou o víkendu a tento víkend jsem už použila masku jinou a to Pilaten černou masku, která je mimochodem super, tu mám moc ráda. Tu mohu jedině doporučit, je skvělá a podle mě je vhodná pro každý typ pleti. 

Začnu asi tím, co mě nadchlo tak na 50%. Metalické tekuté rtěnky od Anastasia Beverly Hills - trio mini tekutých rtěnek v odstínech Blizzard, Phantom a Mai Tai. Odstín Blizzard se dá použít pouze jako top coat přes nějakou rtěnku, bez rtěnky to nevypadá hezky, protože nemá tak dobrou pigmentaci jako zbylé odstíny. Tento odstín je takový řidší a po nanesení ani nezaschne do sucha. Spíše bych ho nazvala leskem na rty. Ovšem na rtěnce vypadá božsky, leskne se tak, že oslní všechny okolo :-). Ale přijde mi, že dost zvýrazňuje žluté zuby, asi to dělá to, že jsou v něm i modré a fialové třpytečky. Další odstín Mai Tai se mi nelíbí vůbec, je to taková echt gold barva a to mě nenapadá nikdo (kromě Beyonce nebo Rihanny), komu by taková zlatá pusa mohla slušet. Když pominu to, že tento odstín taky zvýrazňuje žluté zuby, tak mi ani neladí s mým odstínem pleti, vypadám s touto rtěnkou tak divně bledě. Sice je pigmentovaná lépe než Blizzard, i přesto je ale třeba nenést vrstvy dvě. S jednou vrstvou budete mít fleky. Zaschne do sucha a neobtiskává se, to je její plus. Jestli vydrží, netuším, nezvládla jsem ji mít na rtech příliš dlouho, musela jsem ji odlíčit. Co se týká odstínu Phantom, tak ten je skvělý a i kvalita rtěnky je lepší než u zbylých odstínů. Stačí jedna vrstva, která neflekatí, zaschne do sucha, neobtiskává se, vydrží celý den a ani nijak nevysušuje. Mám na rtech dost vrásek, do kterých mi rtěnka nezalézala, takže s odstínem Phantom jsem hodně spokojená a mohu ho doporučit. Ovšem sada obsahuje rtěnky tři, z toho jedna je super, druhá je děsivá a třetí je tak napůl, takže celkové hodnocení je těch 50% :-D. 

Z čeho jsem hodně nadšená, tak to je veškerá dekorativní kosmetika od Urban Decay. V minulosti jsem nějaké produkty od UD zkoušela a je pravda, že vždy všechny produkty byly super. Ani tentokrát to nebylo jinak. Na instagramu jsem se u jednoho příspěvku zmiňovala, že nejsem příliš nadšená z makeupu All nighter, ale už jsem ho prozkoušela víc a je fajn. Není nejlepší, ale je fajn. All nighter je hodně krycí makeup, jakože hodně hodně hodně. Asi jsem při prvních používáních dávala příliš mnoho makeupu a to pak vypadá jako maska, z čehož jsem byla trochu rozladěná. Každopádně pokud vychytáte množství aplikovaného makeupu, tak je v pohodě. Jak už bylo řečeno, tak je hodně krycí a dělá napohled krásnou pleť. Pleť je nutno před jeho nanesením dostatečně zhydratovat, aby nezvýraznil suchá místa. Já mám pleť normální až suchou a pokud to neudělám, tak moje pleť s tímto makeupem vypadá vysušeně a to já nerada. Pokud používám All nighter, pleť už ani nepudruji a to je taky lepší. Takže pokud dodržíte tři pravidla: nanést jen malý hrášek makeupu, zhydratovat dostatečně pleť a nepudrovat, tak budete mít pleť jako z photoshopu. Co je také jeho výhoda, že je absolutně voděodolný, drží celý den jako přibitý (i bez pudru), takže si myslím, že bude hodně vhodný pro pleť mastnější. Poslední poznámka k All nighteru je, že maličko oxiduje. Není to nic hrozného, ale přeci jen to trochu dělá, tak si myslím, že je fér to zmínit a pokud uvažujete o jeho koupi, vemte si raději o půl odstínu světlejší odstín než byste si normálně vybrali. 

Korektor All nighter od UD v odstínu Light neutral je skvělý. Kryje, není vidět, neslévá se, má stejně jako makeup nádherný obal. Vše super, mohu doporučit. I když je korektor perfektní, nedá mi to nenapsat, že i v drogerii můžeme najít skvělé korektory, které se tomuto vyrovnají a stojí tak 7 x méně. Ano, teď mám na mysli korektor Catrice Liquid Camouflage. 

Také jsem velmi ráda za Beached bronzer od UD, ten je taktéž perfektní. Je sice trochu tmavší, ale mě to nevadí, protože nejsem úplná bledule, takže na mě vypadá super (aspoň myslím :-D). Pokud máte bledou pleť, tento odstín vám nemusí sedět. Skvěle se nanáší a rozmazává mým oblíbeným štětcem na bronzování od Ebelin. Tím, že je tmavší, ho alespoň nemusím budovat a stačí mi dva tahy štětcem a je to. Takže za mě spokojenost. 

Nějaké konturky od UD jsem již v minulosti zkoušela, takže zde jsem sáhla na jistotu a pořídila si další nádherný odstín Lady flower a k tomu jsem si vzala Vice rtěnku v odstínu Criminal s finišem Comfort matte, což je sice matný finiš, ale rtěnka je přesto komfortní a příjemně krémová. Tento finiš mám velmi ráda, máte matné rty, ale nejsou vysušené ani rtěnka nezalézá do vrásek. Tohle je skvělé kombo na rty, opravdu. A co jsem opravdu trefila, tak to jsou odstíny. Barva konturky i rtěnky je úplně perfektní a velmi mi sluší a já se v ní cítím pohodlně. Rtěnka i konturka drží hezky, nemusela jsem během dne příliš opravovat, jen po jídle, ale to není nic nestandartního. 

Po tvářence Galifornia od Benefitu jsem toužila již velmi dlouho, takže když jsem ji viděla na e-shopu ve slevě za 490 Kč a to navíc v sadě Hug Hug Hurry, jejíž součástí byl i lesk PunchPop v odstínu Cherry, tak jsem úplně zajásala a hned objednávala. Zřejmě proto, že jsem se tak těšila, tak jsem byla zklamaná. Tvářenka je nádherná na pohled, to ano. Má krásný obal a krásný reliéf, který vypadá jako slunce a sluneční paprsky, ale její funkčnost už tak skvělá není. Na můj vkus je příliš zapečená, musím v ní šmrdlat štětcem sem a tam asi půl hodiny, abych něco na štětec nabrala. Když už se mi podaří jí na štětec nabrat, mám zase problém, že se ze štětce špatně přenáší na líce. Aplikace této tvářenky je zdlouhavá a i přes dlouhou aplikaci se na mě příliš neukazuje, musím si dát tak pět a více vrstev. Myslela jsem si, že toto bude můj nový oblíbenec, ale bohužel. Znám spoustu jiných tvářenek, které stojí méně a aplikace je snadnější a rychlejší. 

Co se týká lesku, tak je fajn, ale nic světoborného. Někde jsem viděla nebo četla, že tyto lesky jsou fakt boží, super a mají milion superlativů, ale za mě to je normální fajn lesk, který v ničem nevyniká, ale také mu nic neschází. Když půjdu do drogerky, koupím si takový normální fajn lesk za stovku. Takže asi tak, mám Benefit ráda, ale toto mě příliš nenadchlo. 

Takže co nám ještě schází ohodnotit? Štětec č. 30 od Sephory, který je za mě fajn. Nejvíce mi vyhovuje na ztmavování vnějšího koutku anebo na spodní linku. Někdo by skoro mohl namítnout, že na spodní linku je příliš mohutný. Ano, to tak vypadá, ale když jsem to s tím zkoušela, tak se mi podařilo s tímto štětcem vytvořit pěknou nafouknutou spodní linku na pár tahů, kterou normálně tvořím tužkovým štětcem mnohem delší dobu. 

Posledním bodem je sada od Hudabeauty Contour & Strobe Lip Set v odstínu Bombshell & Ritzy. To vezmu už hodně zkráceně. Konturka v odstínu Bombshell je super, vyhovuje mi pěkná krémová konzistence, snadná aplikace a i dlouhá výdrž. To přesně od konturky chci. Konturka se nerozpíjí a odstín je velmi slušivý. Tekutá rtěnka v odstínu Bombshell je taková řidší, ale překvapivě stačí nanést jednu vrstvu a plně kryje v této jedné vrstvě. Barva je nádherná a spolu s konturkou HB Bombshell tvoří pěkné kombo. Ovšem rtěnka se trochu obtiskává, nezaschne úplně. Ale zase je komfortní na rtech a nevysušuje. Musí se celkem často opravovat, stačí, abych si dala kávu a už se mi ztrácí na vnitřní straně rtů. Takže není špatná, ale v této cenové kategorii najdete lepší tekuté rtěnky. Co se týká lesku, tak ten se mi nelíbí, hlavně kvůli barvě, která je nelichotivá a háže takové divné odlesky dozelena.