PROFESIONÁLNÍ DEKORATIVNÍ KOSMETIKA KRYOLAN - RECENZE A FOTKY

29.02.2020

Znáte německou značku dekorativní kosmetiky Kryolan? Že ne? Já jsem tuto značku popravdě také vůbec neznala a kdybych občas nenavštěvovala Makeup Institut v Praze, tak bych i nadále zůstala touto značkou nepolíbená. V Makeup Institutu ale tuto značku používají, doporučují a že tam pracují pouze s profesionálními produkty, tak to snad nemusím ani zmiňovat. Přeci jen je to nejlepší makeupová škola v České republice. Tak jsem tedy pár produktů od Kryolanu také vyzkoušela. Z něčeho jsem hodně nadšená, z něčeho už tolik ne, ale to tak bývá. Tak se na to pojďme podívat a začněme u naprosto skvělé třpytivé báze pod makeup. 

Kryolan Shimmering Event Foundation v odstínu Golden Beige

V názvu je sice napsáno foundation, ale není to makeup, je to rozjasňující báze pod makeup anebo ještě lépe bych řekla, že to je spíš rozjasňující fluid. Tento fluid může mít široké využití. Můžu ho použít jako rozjasňující třpytivou bázi pod makeup nebo ho mohu použít jako rozjasňovač. To dělám tak, že jednu dvě kapky fluidu nanesu na houbičku a pak ho naťupkám na líčka a na špičku nosu už na hotový makeup. Je to spíš takový decentnější rozjasňovač, vypadá velmi přirozeně a nezdůrazňuje strukturu pleti. Nebo když by chtěl někdo docílit hodně rozjasněného vzhledu, tak se dá pár kapek přimíchat rovnou do makeupu nebo BB krému, tím se vytvoří na pleti takový glowy wet efekt, který je v současné době ve světě makeupu celkem populární. Prostě tento fluid je multifunkční, ale já ho nejraději používám jako bázi pod makeup, makeup pak vypadá svěžejší a zářivější. Co mě hodně překvapilo, že tato báze i přes to, že obsahuje velké množství třpytivých částeček, tak je velmi hydratační, takže se na ní makeup chytá dobře, dobře se roztírá a nevznikají žádná suchá místečka. V minulosti jsem již zkoušela takovéto rozjasňující báze například od Nyxu nebo Sleeku a to mě nenadchlo, ty jejich báze vždy velmi rychle zaschly a makeup na ně potom šel špatně nanášet, různě se to stíralo a pleť vypadala vysušeně. Takže z této báze od Kryolanu jsem opravdu nadšená, takhle nějak jsem si to představovala. Pokud hledáte nějakou kvalitní, hydratační a rozjasňující bázi pod makeup, tak tahle od Kryolanu je fakt boží. Splňuje vše, co má a ještě něco navíc. Báze je dostupná v šesti odstínech, já zkoušela pouze odstín Golden Beige, který je dle mého názoru prostě dokonalý. 

Kryolan HD Cream Liner

Dalším produktem od Kryolanu, ze kterého jsem nadšená, je krémová linka v kalíšku. Mám odstín Cacao, což je dobře využitelná tmavě hnědá barva a odstín Sky Blue, který je naprosto boží, ale nakonec nevím, kam bych takovou jasně modrou barvu vynosila. Linky jsou hodně pigmentované, krémové a mají syté barvy. Dobře se s nimi pracuje, linky nanáším úzkým zkoseným štětečkem a jde to lehce a snadno, navíc velmi rychle. Po nanešení je třeba linky nechat chvíli zaschnout, potom dobře drží celý den. Drží dokonce tak dobře, že je až trochu obtížné je opravdu důkladně odlíčit. Při odličování u toho strávím více času než je u mne obvyklé. Ale tak co už. Hlavně že linky vypadají super. 

Kryolan Glamour Glow v odstínu Jusy Moon

Wow, Jusy Moon je naprosto nádherný odstín tvářenky. Je to taková sytě oranžová barvička, která vypadá na tvářích šťavnatě a svěže. Takový odstín jsem celkem dlouho sháněla, mívala jsem kdysi dávno takový odstín tvářenky od Essence, ale ta tvářenka od Essence byla jen limitka, pak došla a já jsem dlouho takový odstín tvářenky nemohla nikde najít. Někomu by se mohl ten odstín zdát až příliš výrazný, ale mě jako černovlásce velmi sedne a myslím, že mi sluší. Celkově mám ráda výrazné odstíny tvářenek, vyžívám se v barvách jako je červená, oranžová, sytě růžová apod. Tato tvářenka od Kryolanu je velmi velmi pigmentovaná, stačí do ní ťupnout štětcem tak 2-3x max a nanesu ji dostatečné množství na celou tvář. Myslím, že tato tvářenka není nic pro začátečníky, chce to lehkou ruku a nanášet s citem. Pigmentace je opravdu vysoká a někdo, kdo s makeupem teprve začíná, by to mohl snadno přehnat a při takové výrazné barvě je velká šance dopadnout jako Marfuša. Jelikož má balení 10g a produktu stačí nanášet opravdu jen malinko, tak si myslím, že ta tvářenka musí vydržet snad celý život :-). Tvářenka nepráší, snadno se nanáší, blendí se bez problémů, opravdu se mi s ní pracuje dobře. Výdrž je celodenní, nevšimla jsem si, že by se v průběhu dne někam ztrácela. Tvářenka není matná, obsahuje zlaté částečky, díky kterým vzniká celkem výrazný zlatavý sheen a líčka jsou tak rozzářená a projasněná. Takže není už nutné na tváře ještě vrstvit rozjasňovač, ten se může vynechat. V neposlední řadě se mi také na tvářence líbí, že má velmi pěkný bytelný stříbrný obal se zrcátkem a dokonce má v sobě i štětec z přírodních chlupů. Ten štětec sice není nic moc, ale pro případ nouze dobrý. 

Kryolan Anti-Shine Powder v odstínu Natural

Tento transparentní zmatňující sypký pudr vezmu asi trochu zkrátka, protože jsem si ho vůbec neoblíbila. Přijde mi, že mi pudr zalézá do vrásek a na mé starší pleti už to nevypadá pěkně. Ten pudr asi nebude špatný, jen není pro můj typ pleti absolutně vhodný. Tento pudr má být matující, což asi i je a moje pleť je normální až sušší a T-zónu nemám a ani po celém dni nejsem nikdy mastná. Takže mi vyhovují spíše kompaktní a lehké pudry, které obsahují například bambucké máslo nebo něco jiného, co pleť nevysušuje. Tento pudr je na mě příliš těžký, sedí mi na pleti, až je mi to nepříjemné a mám pocit, že se mi usazuje v každém póru a vrásce. Takže za mě tento pudr bohužel ne. Myslím, že je vhodný spíš pro mastnou nebo smíšenou pleť, pro normální a suchou pleť bych ho nedoporučila.  

Celkově se mi značka Kryolan zamlouvá, myslím, že mají skvělé produkty a že to je dekorativka opravdu kvalitní. Sice pudr mi nesednul, ale to se tak občas stane, že není vše vhodné pro všechny typy pleti. Líbí se mi u Kryolanu i ty obaly, většinou v kombinaci šedé a stříbrné, to mi přijde pěkné a elegantní. Co myslíte vy?