ŘASENKY PANORAMICO OD GABRIELLY SALVETE - KTERÁ TO VYHRÁLA NA PLNÉ ČÁŘE?

30.10.2019

Původně jsem si chtěla od značky Gabriella Salvete pořídit pouze jednu Panoramico řasenku ve variantě Black Velvet Mascara, ale nakonec jsem v drogerii nevěděla, kterou vybrat, tak jsem si vzala rovnou tři Panoramico řasenky v různých variantách. Ach jo, no. Ale tak alespoň mám co porovnávat a hodnotit, člověk si to prostě musí nějak zdůvodnit, že :-). Gabriella Salvete nabízí totiž dohromady deset variant Panoramico řasenek, takže to vybírání samozřejmě nebyla žádná procházka růžovým sadem, co vám budu povídat. Ale nakonec jsem se rozhodla pro varianty Black Velvet Mascara, False Lash Effect Mascara a Butterfly Wings Mascara. 

Obaly těchto řasenek mi přijdou pěkné, jsou lesklé a to já ráda. Jsem jako straka, jak se někde něco blýskne, tak to ihned upoutává mou pozornost a mám nutkavou touhu to vlastnit. Obaly všech Panoramico řasenek jsou stejné, jsou stejně tlusté i vysoké, stejně plastové, jen se jednotlivé varianty řasenek liší barvou. Každá řasenka má 13 ml, což mi přijde celkem dost. Spousta jiných řasenek má klidně i jen 7 ml a to je v plném balení.

Panoramico Black Velvet Mascara 

Tuto řasenku jsem chtěla vyzkoušet celkem dlouho, někde jsem o ní kdysi slyšela nebo četla, že je dobrá a musím tedy říct, že zvěsti nebyly tak úplně mimo. Mě vyhovuje a docela jsem si jí oblíbila. Nejenom že se mi líbí barva obalu (taková bronzová až rosegold), který vypadá luxusně, ale vyhovuje mi i její kartáček, který je klasický a rovný a není ani velký, ani malý, ale tak akorát. Řasenka pěkně prodlužuje, trochu i zahušťuje, natáčí a je dobře černá. I přesto, že na kartáčku zůstává celkem dost náplně, tak mi řasy vůbec neslepuje. Řasenka ale trochu žmolkuje a myslím, že je to právě díky tomu, že té náplně zůstává na kartáčku opravdu dost. Asi bych uvítala, kdyby na kartáčku zůstávalo té barvy méně. Musím se s ní líčit takovým tím cik cak pohybem, při rovném nanášení má už tendenci slepovat. Výdrž je celodenní, ale není voděodolná. Každopádně to ani neslibuje, takže to jí vlastně ani nemohu vyčítat. Myslím, že to je fajn řasenka z drogerie za fajn cenu a v krásném obalu. Dělá mi krásné, dlouhé řasy, takže já jsem s ní spokojená. 

Panoramico Butterfly Wings Mascara

Z těch tří testovaných mi přijde jako nejslabší článek, i přesto je to ale celkem dobrá řasenka. Tato řasenka slibuje primárně prodloužení a zahuštění řas, což splňuje. Řasy prodlouží a zahustí celkem slušně, ale například ta Black Velvet Mascara, která má být primárně hlavně černočerná, tak ta prodlouží a zahustí o chlup lépe. U této řasenky je kartáček taktéž klasický, ale není rovný, směrem ke špičce se zužuje, takže se s ní vytočíte všude a spodní řasy se s ní líčí lépe, to zase ano. Řasenka umí řasy i celkem pěkně natočit a na kartáčku zůstává barvy o dost méně než u té Black Velvetky, takže nemá žádné tendence řasy slepovat, ale naopak - řasy pěkně pročeše. Nežmolkuje a vydrží také celý den. Tahle řasenka mi přijde dobrá až průměrná a asi bych si jí znovu nepořídila, protože vím, že mohu mít lepší, ale zároveň to není žádný průšvih, který by za tu cenu nestál. 

Panoramico False Lash Effect Mascara

Tato řasenka má zelený lesklý obal a kartáček má gumový s kratšími štětinkami a kartáček se směrem ke špičce také zužuje. S kartáčkem se mi velmi dobře pracuje, krásně rozčeše řasy a i je dobře zahustí. Řasenka i pěkně prodlužuje, řasy natočí a vůbec, ale jakože vůbec nedělá žmolky. Řasy vypadají přirozeně, ale zároveň bohatě. Vypadá to, že nemáte řasenku, ale že takové pěkné řasy máte sami od sebe. Co se týká efektu, který dělá, tak s ním jsem hodně spokojená. Řasy umí krásné, to jo, ale co mi vadí a kvůli čemu spadla tato řasenka až na poslední místo, je to, že neuvěřitelně octově smrdí, že to snad ani není možné. Tak nevím, jestli mám nějaký vadný nebo starý kus nebo to tak mají všechny, ale je to teda děs. Když se s ní nalíčím, tak ještě dvě hodiny po aplikaci cítím ocet. Fuj. Ale i když tak zabijácky smrdí, tak mi oči nijak nepodráždila, neotekla jsem, nic. Takže je asi v pohodě, není stará. Nicméně přesto, že se mi líbí efekt, jaký řasenka dělá, tak jí budu muset vyhodit. Zkoušela jsem ji dvakrát a říkala jsem si, že to bude v pohodě, že to vydržím, ale ten pach mi prostě vadí a používat ji nechci. 

Všechny řasenky Panoramico stojí okolo 150 Kč, záleží, kde ji kupujete, cena se může měnit v závislosti na prodejci o několik desítek korun. Za sebe mohu doporučit nejvíce asi Black Velvet Mascaru. Zkoušeli jste také nějakou variantu a jak jste s ní byli spokojení?