RECENZE BY PETRA PALETKY

25.01.2019

Paletku od Makeup Revolution ve spolupráci s českou úspěšnou blogerkou Petra Lovelyhair mám doma už nějaký ten čas. Vlastně mi říkala pane už pár dní po jejím launchu. Myslím, že jste již stokrát někde četli, že paletka je super a úžasná a velká pecka. Nezbývá mi nic jiného, než s těmito názory souhlasit a přidat se do party fanoušků této paletky. Říkala jsem si dlouho, že je zbytečná další nadšená recenze a pochvala této paletky, že je všude chválená dost. Ale mám ji už dlouho, mám ji důkladně prozkoušenou a pokaždé, když ji vytáhnu pro líčení, tak jsem znovu a znovu z paletky nadšená, tedy vám to musím napsat. Prosím vás, kdo tuhle paletku ještě nemáte, tak ji okamžitě objednejte nebo dojděte koupit do Rossmanna. Paletka je vážně super a nikdy nebudete litovat, že ji máte :-). 

Tak prvně si proberme obal paletky. Paletka má vrchní papírový obal, který je v barvě černé a rose gold, nápis "by Petra" se pěkně leskne, u tohoto vrchního obalu nemám nic proti, ten je fajn. Přistupme k plastovému obalu, ve kterém už se nachází stíny samotné. Zde bych mohla mít pár výhrad, jako například to, že se mi plastový obal špatně otevírá, musím paletku otevírat opatrně, abych si neulomila nehet, jde to velmi ztuha. Další věc, co se mi nelíbí, že na plastovém obalu zůstávají otisky prstů nebo zbytky stínů a nejde to nijak otřít. Ale tohle jsou maličkosti. Přeci jen, nejde tolik o obal kosmetického produktu, jde o to, co je uvnitř :-).

Paletka obsahuje neuvěřitelných 36 očních stínů, přitom je skladná, takže je vhodná i na cestování. Je to dáno tím, že v paletce chybí zrcátko a tímpádem se do paletky mohlo vejít dalších 18 odstínů. Oční stíny jsou tedy na obou dvou stranách paletky, což je skvělé. Já zrcátko v paletkách mít nemusím, k líčení je beztak nikdy nevyužívám, takže jsem ráda, že Petra využila místo v paletce přidáním dalších odstínů stínů. Stíny do sebe nijak neopadávají, ani se od sebe navzájem nešpiní. V paletce je blister, který zabraňuje opadávání stínů do jiných stínů. 

Barevné spektrum paletky je opravdu široké, najdete v ní teplé, studené i neutrální odstíny, je v ní spousta stínů v nude, mauve nebo hnědých tónech, které se vám skvěle hodí pro každodenní běžné líčení, ale najdete tam i růžové, fialové, burgundy, oranžové a červené tóny pro výraznější líčení, v neposlední řadě tam najdete takový modrozelený odstín a antracitový odstín pro večerní kouřové líčení. Jsou v ní stíny matné, třpytivé, se saténovým finišem i metalické. Prostě od všeho trochu a to je jednoduše pecka. Myslím, že s touto paletkou dokážete vykouzlit jakékoliv líčení bez toho, abyste k líčení potřebovali paletku jinou. Občas v paletkách chybí např. světlý matný nebo světlý třpytivý stín pod obočí nebo středně hnědý přechodový odstín nebo černý či tmavě hnědý stín pro ztmavení vnějšího koutku oka nebo cokoliv. V této paletce vám nechybí nic. Ale jako opravdu nic. Já jsem si nikdy nemusela vypomoct jinou paletkou či stínem, vždy jsem měla vše, co jsem potřebovala. Pokud paletku máte a nějaký stín vám v ní chybí, tak to mi schválně dejte vědět, jaký. Docela by mě to zajímalo, mě v paletce opravdu nic nechybí ani nepřebývá. 

Co se týká pigmentace, tak ta mi přijde super. Já mám celkově ráda stíny od Makeup Revolution, protože u nich máte jistotu, že bude hodně muziky za málo peněz. Tím chci říct, že Makeup Revolution stíny prostě umí a i v Petřině paletce jsou stíny velice kvalitní. Barvy jsou pěkně výrazné, není třeba pod stíny používat bázi, stíny nepráší, dobře se mezi sebou blendí. Kvalitě stínů opravdu nemám co vytknout. Občas jsem v jiných recenzích viděla, že nějaký stín nemá tak velkou pigmentaci jako tamten a tohle a tamto. No, asi takhle, pokud je mezi 36 stíny jeden nic moc stín, tak to za ty peníze opravdu nebudu řešit a paletku díky tomu pomlouvat. Pigmentace je za mě opravdu skvělá a při líčení nemám problém, líčení je snadné a rychlé. Výdrž stínů je také dobrá, vydrží mi na očích celý den, nikam se neztrácí. 

Zleva: Canary, Coffee first, Queen B, I'm shook, Candy apple
Zleva: Canary, Coffee first, Queen B, I'm shook, Candy apple
Zleva: B-day girl, Yaaas, Hashtag, Pretty please, Hubbys fave
Zleva: B-day girl, Yaaas, Hashtag, Pretty please, Hubbys fave
Zleva: Omg, Honeymoon, Wedding cake, Best friends, Nofilter
Zleva: Omg, Honeymoon, Wedding cake, Best friends, Nofilter

Jsem s paletkou velmi spokojená a jsem ráda, že ji mám. Tohle je určitě skvělá investice jak pro makeup začátečníka tak pro makeup profesionála. Opravdu, kdo ji ještě nemáte, tak si jí kupte, tato paletka je opravdu to nej v poměru cena/kvalita, co si můžete v současnosti pořídit.