RECENZE PALETKY FOLLOW YOUR HEART OD ESSENCE

09.01.2019

V Německu v síti drogerií Müller jsem narazila na paletku devíti očních stínů od Essence s názvem Follow your heart. Prodávali ji tam za necelých 7 EUR, v nabídce měli dohromady tři paletky s devíti očními stíny, ale paletky s názvy Beautiful (která obsahovala takové teplé nude odstíny) a Never give up you daydream (která obsahovala samé pastelové třpytivé odstíny) mě příliš barevně nezaujaly. Tyto devítistínové paletky jsem u nás vůbec nikde neviděla a vypadaly pěkně, takže jsem čapla Follow your heart a vítězoslavně utíkala ke kase, myslíc, že jsem ulovila něco "spešl". Nicméně, než jsem začala sepisovat tento článek, tak jsem si paletku googlila, abych se o ní dozvěděla víc a zjistila jsem, že to není vůbec žádná horká novinka, co se do ČR ještě nestihla dostat anebo nějaká paletka ze stálé kolekce, co je diskriminačně dostupná pouze v zahraničí a ne u nás. Dočetla jsem se, že je to půl roku stará limitka, která zřejmě prolítla i Českou republikou. Našla jsem, že jí prodávalo několik českých kosmetických e-shopů, ale samozřejmě už je teď všude vyprodaná, když je to limitka ze srpna 2018 :-D. No, tak jsem zase dobře nakoupila. 

Paletka obsahuje 9 očních stínů, z toho je sedm matných, jeden je s lehkým shimmerem, ten se jmenuje Rich Copper a jeden je třpytivý - Jet Set. Barevně je paletka plná nude odstínů, dva odstíny jsou teplé, zbývající mají spíš neutrální nebo studený podtón. Uprostřed paletky se nachází broskvový odstín, který se jmenuje First Blush a ten je nádherný, takový odstín by se mi líbil i na tvářenku. Všechny odstíny se k sobě hodí, jsou dobře kombinovatelné a barevně mi nic v paletce neschází, je tam světlý stín White On pod obočí, jsou tam odstíny Choose Latte a Bronze Me, které se hodí na ztrácení a do důlků a je tam krásný tmavě hnědý stín Chocoholic, kterým se dá ztmavovat. Paletka je vhodná na denní líčení do práce anebo do školy, ale také s dokážete vytvořit večerní líčení a velké kouřovky. Takže barevně je to ideální paletka. 

Oční stíny v paletce jsou prášivé, ale opravdu celkem dost. Práší jak v pánvičce, tak i trochu na oku. Když je konzistence stínů takhle prášivá, stačí štětec pouze jemně obalit ve stínu ze všech stran a pak ani není třeba štětec nějak zvlášť oklepávat. Samozřejmě ten, kdo štětec namočí svrchu a ještě s ním pořádně zašmrdlá ve stínu sem a tam, tak ten musí oklepávat hodně. Já s tímto typem stínů umím pracovat, řekla bych a tolik mi nevadí, když jsou stíny prášivé. Já jsem si na prášivost stínů zvykla u ABH, od níž mám Modern Renaissance a Subculture, na nich jsem se naučila, jak správně stíny štětcem nabírat, aby se nerozfoukaly všude kolem. 

Pigmentace stínů je skvělá, u drogerkové paletky až neuvěřitelná. Pigmentace je výborná i u světlých odstínů. Dobře se mezi sebou blendí a dobře na sebe chytají. Co se týká pigmentace a práce se stíny, tak to je celé v pořádku. Nemám co vytknout. 

Jediná věc, co mi na této paletce vadí, je to, že se mi stíny na oku slévají. Ano, slévají. A ano, mě, co se mi nikdy nic neslévá. Mám suchá oční víčka a všeobecně se sléváním stínů nemívám problém, zvlášť jsou-li stíny právě sušší a prášivější. Takže tomu vůbec nerozumím. Ale po pár hodinách od nalíčení se mi vytvoří na očních víčkách takové dvě tenké linie, kde se mi ty stíny hromadí. To je pak třeba, aby se to znovu rozblendilo štětcem. Ovšem, pokud s sebou štětce nenosíte (stejně jako já), může to být problém :-). 

Závěrem bych jen chtěla říct, že na necelé stovky mi ta paletka přijde super a docela dost ji využívám. Moc se mi líbí odstíny First Blush, Mocha Bean a Chocoholic, které jsou prostě boží a hlavně mi lichotí. Pokud byste na paletku někde náhodou narazili, tak určitě berte, myslím, že za to stojí.