RECENZE PALETKY THE NEW NUDE OD HUDABEAUTY

02.01.2019

Sice už jsem o této paletce psala v oblíbencích za rok 2018, ale myslím si, že je tak skvělá, že si zaslouží samostatný článek, kde se budu moct rozplývat nad její kvalitou :-). 

Tato krásná paletka se stala mojí oblíbenou paletkou pro minulý rok, ačkoliv se mi ji podařilo sehnat teprve v prvním týdnu v prosinci. První vlnu prodeje paletky v ČR jsem nestihla a pak byla dlouho vyprodaná. Ale musím říct, že byla mým favoritem ještě předtím, než jsem si ji vůbec pořídila. Mám ráda takovéhle nude odstíny, trochu dorůžova, dohněda, dofialkova, dovínova. Takže odstínově se mi paletka úplně hodí do vkusu a vysokou kvalitu stínů jsem předpokládala ještě dřív, než se mi paletka dostala poprvé do ruky. Již mám od Hudabeauty paletku Desert Dusk, která je pigmentovaná skvěle a ani od této The New Nude jsem nečekala nic jiného. A samozřejmě očekávání se naplnilo. Paletka je pigmentovaná úžasně. 

Paletka obsahuje dohromady 18 stínů, z toho je jeden korektor alias báze pod oční stíny, který se jmenuje Concealed, dále je v paletce 10 matných odstínů, jejichž názvy jsou Bare, Play, Love Bite, Spanked, Lace, Tickle, Secret, Tease, Raw a Teddy. Já jsem úplně unešená hlavně z odstínů Lace a Tickle, ty jsou absolutně unikátní a nádherné. V paletce je také 7 třpytivých odstínů, z toho je jeden klasický třpytivý, ten se jmenuje Kinky a je boží, další čtyři jsou duochromaticky metalické. Tyto čtyři odstíny mají takovou zvláštní formuli - obsahují takové větší plíšky třpytu, které jsou slisované spolu s barevným metalickým pigmentem. Velmi zajímavé stíny, u žádné jiné značky jsou toto neviděla. Tyto metalické duochromy jsou pojmenovány Crave, Fantasy, Daydream a Charmed. Všechny ty duochromy jsou nádherné, už jsem měla na očích všechny čtyři odstíny a těžko vypíchnout jen jeden, který mě uchvátil nejvíce, ale kdybych měla jeden vybrat, tak asi zvolím odstín Charmed. V paletce jsou ale ještě dva další odstíny a to jsou vyložené slisované třpytky a jmenují se Excite a Infatuated. U nich se přiznám, že jsem je ještě nezkoušela na oku, jen jsem je swatchovala a při swatchování se tvářily dobře. Po nabrání stínu/třpytek prstem se vytvořil celkem pěkný jednolitý swatch, což se u stínů tohoto typu velmi často nevidí. Takže si myslím, že tyto slisované třpytkostíny budou stejně kvalitní jako zbytek paletky. 

Zleva: Bare, Crave, Play, Fantasy, Love Bite, Spanked
Zleva: Bare, Crave, Play, Fantasy, Love Bite, Spanked
Zleva: Lace, Daydream, Tickle, Excite, Infatuated, Kinky
Zleva: Lace, Daydream, Tickle, Excite, Infatuated, Kinky
Zleva: Concealed, Secret, Tease, Raw, Charmed a Teddy
Zleva: Concealed, Secret, Tease, Raw, Charmed a Teddy

Co se týká barevné skladby paletky, tak z té jsem nadšená. Opravdu se povedla, nad kombinací stínů se někdo zamýšlel, stíny k sobě krásně ladí, je tam velmi dobrý poměr matných a třpytivých stínů. Paletka je praktická dle mého názoru hlavně na každodenní líčení - do práce, do školy, na pochůzky.. Na velké večerní líčení je tam nedostatek tmavých odstínů, řekla bych. Já osobně bych v paletce ideálně nahradila ten korektor Concealed a dala místo něj nějaký pěkný antracitový nebo černý stín. Nebo alespoň tmavě hnědý. V paletce sice jeden tmavě hnědý stín je a to Tease, ale na oku se ukazuje, že tento hnědý stín má podtón spíše do vínova a já mám na ztmavování večerního líčení raději podtón do šediva nebo černa. Každopádně to nic nemění na tom, že jinak je paletka ultra praktická, myslím, že většina žen (stejně jako já) má raději paletky vhodné pro každodenní líčení než paletky, které se hodí především na velké kouřovky. 

Kvalita stínů je opravdu dobrá. Stíny trochu práší v pánvičkách, ale to je u dobře pigmentovaných stínů standartní jev. Na oku už pak nepráší vůbec, stíny ani neopadávají, dokonce jsem neměla naprášeno ani z těch duochromů a z odstínu Kinky. U těch slisovaných třpytek ještě uvidím, ale i kdyby mi pod oko popadaly, tak se tím můj názor na tuto paletku určitě nezmění. Třpytky holt opadávají, že. 

Stíny se mezi sebou hezky blendí, odstíny spolu velmi dobře ladí, takže vykouzlíte vždy krásné líčení. Stíny drží na oku celý den, neslévají se mi, na konci dne vypadá líčení stále dobře. 

Cena paletky není nejnižší, stojí 1.790 Kč, což je poměrně dost za paletku, ale kvalita mi přijde skvělá a barevně mi vyhovuje, tedy si myslím, že je to pro mě dobrá investice a jsem ráda, že jsem si paletku koupila. Kdo nemá rád nude líčení s podtóny hlavně do růžova, fialova až červena, tak je pro něj asi koupě zbytečná.