SEPHORA ŠTĚTCE Z VÁNOČNÍ LIMITKY 2019

18.11.2019

Když jsem psala nadpis tohoto článku, tak jsem si uvědomila, že jsem ještě nikdy neměla článek na téma štětců (alespoň myslím :-). Přitom dobré štětce jsou základ pro perfektní makeup. Když nemáte dobré a kvalitní štětce, tak nemá ani smysl pořizovat dražší a kvalitnější dekorativku, protože to stejně přijde vniveč. Já mám spoustu oblíbených štětců od Inglotu, Zoevy, Jessup a překvapivě i od Ebelin z DMka. Na to, že je Ebelin drogérková značka, tak má velmi dobré syntetické štětce za perfektní ceny. Ale o Ebelin dnešní článek není, dnešní článek je o štětcích se Sephory. Já mám několik štětců od Sephory už z dřívějška a musím říct, že jsou opravdu skvělé. Sephora nemá úplně nejlevnější štětce, ale zato jsou fakt super. Takže když jsem viděla překrásnou sadu čtyř štětců z vánoční limitky Sephora Collection za bomba cenu 550 Kč, tak jsem musela samozřejmě rozšířit tu svojí sbírku už asi 70-80 štětců, protože to dá rozum, že jsem tu sadu potřebovala, že jo. 

Sada obsahuje 1 štětec na pudr, 1 štětec na tvářenku, 1 zkosený štětec na make-up a 1 štětec na oční stíny. Jsou to všechno syntetické štětce v bílé barvě a rukojeti štětců jsou průhledné, vypadají jak kdyby byly ledové. Napohled jsou opravdu krásné, ale jsou i funkční? To se dozvíme dále v článku. 

Začněme štětcem na pudr - štětec je takový řidší, než jsem zvyklá a celkem měkký, díky tomu se chlupy celkem ohýbají. Sice je to velmi přijemný pocit na pleti, protože vás štětec díky tomu úplně krásně hladí po tváři, ale praktičnost nic moc. Dle mého tento štětec není schopný vtlačit pudr do pleti tak, aby to vytvořilo takový ten matný photoshopový efekt, který mám ráda. Jako pudr s ním nanesete, to zase nechci, aby to vyznělo, že se s ním vůbec nedá pudrovat, ale není to nic moc, já mám na pudr raději hustší štětce s pevnějším chlupem. Tenhle štětec je takový průměr, žádný zázrak ani propadák. 

Štětec na tvářenku už je trochu lepší. Co se týká hustoty tohoto štětce, tak na tvářenku mi přijde dostačující a hustota štětce je tedy v pořádku. Ale opět je chlup takový měkoučký, takže se trochu ohýbá, což by se nemuselo dít, ale tvářenka se s ním i přesto nanáší úplně v pohodě, nezaznamenala jsem, že bych s ním tvářenku nanášela nějak pracněji než s jinými štětci. Takže štětec na tvářenku je za mě v pohodě. 

Celkem hodně se mi líbí štětec na makeup aka já ho začala používat na rozjasňovač, protože mi přijde vhodnější ho použít na rozjasnění než na tekutý makeup. Já mám na makeup ráda štětce rovné a hodně husté. Tento je po užší straně takový zkosený - jak můžete vidět na fotkách a je sice hustý, ale ne nijak extrémně, takže jsem ho po přezkoumání všech možností pasovala na štětec na rozjasňovač. Rozjasňovač se mi s ním nanáší perfektně. Opravdu PERFEKTNĚ. Musela jsem to zdůraznit velkými písmeny, protože se mi s ním rozjasňovat nanáší opravdu snadno, rychle a dobře. Docela nechápu, jaktože mě to nenapadlo již někdy dřív používat takovýhle tvar štětce na highlight. Takže jsem objevila zase něco nového a skvělého a jedeme dál. 

Posledním štětcem je štětec na oční stín, ale je plochý, takže základ očních stínů nebo takové to basicové líčení očí s ním určitě neudělám. Ploché syntetické štětce jsou dobré například na nanášení třpytivých stínů na pohyblivé víčko. Třpytivé stíny nosím, ale ne úplně často, takže jsem tento štětec pro změnu pasovala na štětec na korektor. Já nerada používám štětce na nanášení korektoru, na korektor nejraději používám beautyblender, ale s tímto štětcem se mi korektor nanáší velmi dobře, dobře se i rozmazává a vpracovává do pleti. Je i hezky heboučký, takže mi oční okolí nijak nedráždí, naopak. Je velmi příjemný. 

Za tu cenu je to opravdu pěkná sada použitelných a krásně vypadajících štětců, sice ten štětec na pudr je takový slabší, ale ty zbývající tři štětce jsou velmi dobré a tuto sadu mohu vřele doporučit. Díky svému ledovému vzhledu jsou tyto štětce i skvělý tip na krásný vánoční dárek, například pro kamarádku nebo pro ségru. Tyto štětce lze zakoupit pouze na e-shopu Sephory, v kamenných prodejnách nejsou k dispozici.