SPOTŘEBOVÁNO. PLNOHODNOTNÉ RECENZE VYPOTŘEBOVANÝCH PRODUKTŮ.

25.11.2019

V dnešním článku bude velká nálož kosmetických produktů, takže to budu muset brát stručněji než je u mě obvyklé. Dnešní článek bude o zcela spotřebovaných produktech, takže vám dnes přináším opravdu plnohodnotné recenze, které se nezakládají na např. 2týdenním nebo měsíčním používání, ale dlouhodobém nebo dokonce opakovaném používání. Jednak tu bude spousta produktů z pečující a tělové kosmetiky, ale něco bude i z dekorativní kosmetiky. Nicméně tito spotřebovanci budou rozděleni do dvou článků, protože jeden článek by byl moc dlouhý. 

Nevím, jestli jste někdy zkoušeli nějakou dobu "sbírat" všechny obaly od veškeré kosmetiky, co spotřebujete. Já jsem to teď zkoušela poprvé, následující spotřebované produkty jsou produkty, co jsem vypotřebovala za posledních osm měsíců a jako řeknu vám, že jsem docela překvapená, kolik plastových obalů vyprodukuje jeden člověk za skoro tři čtvrtě roku. Ale to už je zase trochu jiné téma, takže zpátky ke kosmetice. 

Spotřebováno za osm měsíců.
Spotřebováno za osm měsíců.

Nejvíce spotřebovávám sprchové gely a tělová mléka. Co se týká sprcháčů, chtěla bych především vyzdvihnout sprchové gely od Dermacolu z řady Aroma Rituals. Určitě tyhle sprcháče znáte, takže sami víte, že jsou prostě boží. Tyhle sprchové gely maximálně doporučuji, dobře myjí a mají nádherné vůně, já mám nejraději Macadamia Truffle a Irish Coffee. Dále celkem často používám sprchové gely od privátních značek drogerií, např. Isana nebo Balea. Tyto sprcháče jsou průměrné, hezky voní, ale nijak zvlášť nepění, zato stojí okolo dvacky, takže za ty peníze jsou ale super. Co se mi moc nelíbilo, byl sprchový gel od Ziaji. Sice pěkně voněl, ale vůbec nepěnil, takže ten už si příště nekoupím. Co mám hodně ráda, jsou sprchové gely od Nivey. Ty krásně pění a dělají pokožku velmi hebkou a vláčnou. 

Přesouváme se k tělovým mlékům a krémům. Co se týká péče o pokožku těla, jsem ve většině případě věrná značkám Nivea a Neutrogena. Od Neutrogeny naprosto zbožňuji a mohu maximálně doporučit hloubkově hydratační tělové mléko s olejem na suchou pokožku, které opravdu velmi dobře a dlouho hydratuje, dobře se rozmazává a pokožka je jemná a příjemná na dotek. Tento krém kupuju stále opakovaně už několik let a pořád ho mám ráda. Jednou jsem omylem koupila od Neutrogeny tělový krém Deep Moisture Body Lotion, ale to už prostě není ono, ten už mi tolik nevyhovoval. Ale za ten krém s tím olejem mohu dát ruku do ohně. Od Nivey používám tělová mléka Smooth Sensation pro suchou pokožku. Ty obsahují bambucké máslo a jsou také super, ale když si mám vybrat, beru tu Neutrogenu. 

Vidíte, že tohle mléko používám opakovaně. Doporučuji!
Vidíte, že tohle mléko používám opakovaně. Doporučuji!
Tahle Neutrogena není už tak skvělá.
Tahle Neutrogena není už tak skvělá.
Nivea prostě umí, to je taková klasika.
Nivea prostě umí, to je taková klasika.

Jednou jsem si řekla, že trochu zaexperimentuji a vyzkoušela tělové mléko od Lactovitu a to nebylo nic moc a docela mi i vadila ta vůně. Ne, že by byla vyloženě odpudivá, to asi ne, ale mám raději jiné vůně. Pak jsem zkoušela tělovou pěnu od Baley a to bylo hrozný, to už si nikdy nekoupím. Jednak mi vadila vůně, ale vadila mi i ta aplikace, že vlastně rozmazávám po pokožce pěnu. Nešlo mi to pěkně rovnoměrně roztírat a hydratace byla špatná, za hodinu už jsem se klidně mohla zase mazat. Takže to nedoporučuji. Co ale doporučit můžu, je tělový krém od Dermacolu, který se jmenuje Love my body. Ten krásně hydratuje a pečuje o pokožku. Osvědčil se mi hlavně po holení nebo po opalování, hezky totiž zklidňuje pokožku. Tento krém je skvělý, ale 150ml stojí dvě stovky, takže si ho ráda znovu koupím, ale asi ne úplně pro každodenní použití. A poslední věcí na mazání těla, kterou mohu doporučit, je tělový a masážní olej od Saloos s vůní citrusů. Olej je třeba vetřít ještě do vlhké pokožky hned po koupeli, jinak to nemá cenu a nebude mít takový vyživující účinek, ba právě naopak, nebude vyživovat vůbec, jen obalí pokožku mastným filmem. Olej vlhkou pokožku krásně zvláční, dobře se do ní vsákne a poskytne vyšší hydrataci než krém nebo mléko, takže já oleje používám spíše v zimních měsících, v létě si vystačím s krémy. 

Co se týká vlasové péče, šamponů a kondicionerů, tak tam takovou spotřebu nemám. Za třičtvrtě roku se mi nahromadily dva laky na vlasy, dva šampony, jedna vlasová voda a jedna maska. Myslím, že jsem asi zapomněla pár prázdných obalů schovat a rovnou jsem je vyhodila, protože si vzpomínám, že jsem během roku 2019 měla určitě ještě indický šampon Neem od Khádí, který zbožňuji a taky je mi divné, že bych nevypotřebovala za tři čtvrtě roku ani jeden kondicionér, který používám velmi často po mytí vlasů. Nepoužívám ho sice při úplně každém mytí vlasů, pokud si dávám po mytí masku, což je tak 1x měsíčně, tak kondicionér už nepoužívám, ale i tak. Že bych nevypotřebovala ani jednu lahvičku? Za tři čtvrtě roku? To se mi opravdu nezdá. No, nic, jdeme si zhodnotit těchto pár spotřebovanců ze sekce vlasové péče. Šampon od Vichy Dercos je perfektní, doporučuji maximálně. Kdo máte problémy s lupy, musíte tento šampon se seleniem vyzkoušet. S tímto šamponem mi lupy zmizely, takže já ho kupuji opakovaně a nedám na něj dopustit. Šampon Cien z Lidlu byl hrozný, ten už si znovu nekoupím. Po jeho použití se mi znovu objevily lupy a že by se po něm moje barvené vlasy nějak víc leskly? Toho jsem si tedy nevšimla. Co na něm ale musím ocenit, je to, že velmi hezky pění, takže máte pocit, že dobře myje. Ale to je tak vše, účinnost nulová, alespoň v mém případě. 

Co se týká vlasové vody proti lupům od značky Bione, tak ta nefungovala vůbec, pro mě úplně vyhozené peníze, na mě vůbec nezabírala. Maska na vlasy od L´oreál Professionnel Liss Unlimited je maska na vlasy pro uhlazení suchých a nepoddajných vlasů, což splňovala, takže ano, ta byla v pohodě a mohu doporučit, pokud se vůbec ještě prodává. Lak na vlasy od Baley byl super, ten si koupím znovu a ráda. Dobře držel, opravdu má velmi dobrou fixaci vlasů, což jsem ocenila především u culíků nebo drdolů. Lak na vlasy z Tesca byl taky v pohodě, zde nebyla fixace tak dobrá, ale zase vypadá přirozeněji a více se hodí na přestříkání rozpuštěných vlasů například. 

Pro dnešek už končím, recenze zbytku spotřebované kosmetiky budou až v dalším článku. Tam budou recenze pleťových krémů, krémů na ruce, deodorantů, věcí na odličování a něco málo z dekorativky.