VŠEMI OBLÍBENÝ KOREKTOR OD MAKEUP REVOLUTION LONDON - VYHLÁŠENÝ CONCEAL & DEFINE. JE TO SKUTEČNĚ TAKOVÁ PECKA?

09.02.2020

Myslím, že korektor Conceal & Define od značky Makeup Revolutin nemusím sáhodlouze představovat. Jedná se o korektor, který vyšel zhruba před rokem? Nebo už možná před rokem a půl. Tuším, že to byla novinka někdy na jaře 2018. Tento korektor bývá často přirovnáván k světově proslulému korektoru od Tarte - Shape Tape díky většímu a širšímu aplikátoru, kterým je právě Shape Tape tak známý a oblíbený. Ten větší aplikátor je dle mého názoru opravdu skvělý, ale o tom až za chvíli. Prvně si probereme balení. 

Obal korektoru je klasický plastový, ale popravdě to mi nevadí, spousta korektorů má plastový obal. Víčko je v lesklém rose gold provedení a korektor má ve stejné barvě i štítek, takže napohled vypadá celkem pěkně a ne nijak lacině. Aplikátor je větší a širší a musím říct, že korektor se s ním nanáší opravdu skvěle. Korektor nanesete asi tak za pět sekund, je to fakt rychlovka a korektoru nanesete dostatečné množství a nemusíte aplikátor znovu namáčet do korektoru v případě potřeby. 

Korektor má takovou našlehanou texturu a je hodně krémový, takže dobře kryje. Krycí schopnost je opravdu vysoká, to zase jo. Ale co mi na korektoru vadí, že moje oční okolí vypadá s tímto korektorem sušše a staře. Korektor deklaruje, že nezalézá do vrásek, i spousta beauty blogerek se shodla na tom, že nezalézá do vrásek a do pórů, ale mě prostě do vrásek zalézá. Jako samozřejmě to může být tím, že už jsem stará a samozřejmě mám také už nějaké ty vrásky, ale tak zase když existují korektory, které skvěle kryjí a do vrásek mi nezalézají, tak logicky se bohužel Conceal & Define mým oblíbencem stát nemůže. Mě nevyhovuje, zvýrazňuje mi vrásky a moje oční okolí po jeho použití zůstává na pohled celkem vysušené. Toto se děje pouze v oblasti očí, jinde na pleti tento efekt nepozoruji. Každopádně to vypadá, že jsem asi jediná, které korektor nevyhovuje, protože jsem o něm slyšela jinak pouze chvály, ať už od beauty blogerek, od kamarádek, od známých nebo od makeup artistek. Schválně mi napište, pokud také nejste spokojeny s tímto korektorem, i když si myslím, že se nikdo neozve, protože jak říkám, tento korektor vyhovuje v drtivé většině všem. 

Další věcí, co mě u tohoto korektoru zarazilo, je to, že má pouze 3,4ml a jak je hodně našlehaný a i skrz ten větší aplikátor můžete nanést na obličej větší množství, než byste si normálně nanesly, tak díky tomu se velmi rychle spotřebuje. Já jsem si pořídila tyto korektory dva, a to jeden v tmavším odstínu C08 na pupínky a další nedokonalosti pleti, druhý pak světlejší C02 na oční okolí. Korektory jsem nepoužívala nijak dlouho, testovala jsem je zhruba 14 dní? Odstín C08 je téměř dopoužívaný a v odstínu C02 mi zbývá zhruba polovina balení. Takže to znamená, že korektor mi vydrží maximálně 1 měsíc, což mi přijde málo. Jako jasně, korektory stejně jako pudry, řasenky a tužky na obočí jsou maximálně spotřebním zbožím, ale zase aby mi korektor vydržel pouhý měsíc? Já nevím, Catrice Camouflage mi vydrží déle a také skvěle kryje, oční okolí nevysušuje a ještě je o 40 Kč levnější, takže pokud bych se měla v drogerii rozhodnout, který korektor koupit, sáhnu po tom od Catrice. 

Zleva: odstín C02, odstín C08
Zleva: odstín C02, odstín C08

V čem má ale Conceal & Define velikou výhodu, tak to je to, že disponuje opravdu širokou škálou odstínů (to Catrice jich má jen pět nebo šest). Má okolo třiceti odstínů, tedy si vybere opravdu každý. Korektor stojí 139 Kč, což je skvělá cena, ale já už si ho znovu určitě nepořídím. A pokud ano, tak pouze v těch tmavších odstínech na nedokonalosti pleti, ale pod oči bohužel ne.